Росс Влад

Росс Влад

Одеський астролог, що регулярно виступає в деяких українських ЗМІ (УНІАН, Главком, Обозреватель та інші) з політичними коментарями та «прогнозами», які збуваються в середньому на 50% (тобто або збуваються, або ні). Хоча астрологія вважається псевдонаукою, це не заважає українським ЗМІ у гонитві за трафіком з дивною періодичністю брати коментарі у подібних пройдисвітів.

На власному сайті Росс називає себе «міжнародним астрологом вищої категорії та астрополітехнологом»1.

Прогнози Росса зазвичай дивним чином збігаються з поглядами власників видань, яким він ці самі прогнози озвучує. Приміром, газета «Сегодня», власник якої Рінат Ахметов був зацікавлений в успіхові Партії регіонів і партії Наталії Королевської, у 2012 році отримав однозначний прогноз: ПР перемагає, «Україна — Вперед!» проходить до парламенту2,3. В обох прогнозах Влада Росса, опублікованих «Сегодня», Тимошенко мали б випустити навесні 2013 року (Тимошенко вийшла на волю лише після зміни влади у 2014 році).

Прогнози у 2010—2012 роках

Крім того, у лютому 2010 року Росс переконував, що посаду прем’єра «звезды сулят верному соратнику Виктора Ющенко Юрию Еханурову»4 (прем’єром у результаті стане Микола Азаров). Тимошенко, за його словами, «уйдет в оппозицию и будет добиваться досрочных выборов в Раду, но весной ей это сделать не удастся. Возможно, осенью» (ні, їй це не вдасться зробити ні навесні, ні восени).

У травні 2010 року, згідно з «прогнозами» Росса, «могут пройти перевыборы мэра Киева» (не справдилося). За його словами, «звезды неблагоприятно настроены к Леониду Черновецкому. На выборы может пойти Сергей Тигипко — и выиграет их» (не справдилося). «А вот карьера Юрия Луценко закончилась — он, скорее всего, покинет страну»5 (мало того, що Луценко не покинув країну, він ще й через шість років стане генеральним прокурором).

Про дивну зміну у прогнозах Росса на 2011 рік писало видання «Детектор медіа»: «ще торік [у 2011] зірки провіщали астрологові зовсім інше. 1 грудня 2011 року в прогнозі для ТСН6 астролог передбачав не успіх „партії влади“, а об’єднання помаранчевого табору в потужну опозицію, яка з великою ймовірністю виграє вибори-2012. А Тимошенко, яку в прогнозах для „Сегодня“ Влад Росс списує з рахунків, він ще кілька місяців тому передрікав шанси стати президентом у 2015-му»7.

У 2012 році Росс також переконував, що «2012 рік для Віктора Федоровича — критичний. Це буде найважчий рік із останніх десяти, і якщо він його подолає, я зніму капелюха» (чи виконав Росс свою обіцянку, невідомо). Крім того, тоді ж астролог говорив, що Партія регіонів ризикує програти вибори, якщо не оновиться. Але, як справедливо зазначає «Детектор медіа», оновилася не партія, а прогнози8.

Також на початку 2012 року Росс прогнозував падіння гривні до 11 гривень за долар, однак і цьому статися не судилося9.

Пізніші прогнози

В останні роки Росс продовжує давати прогнози практично на будь-які теми, які, однак, майже ніколи не збуваються:

  • 2016: Гілларі Клінтон стане президентом США10 [переміг Трамп]
  • 2016: в Україні цього року відбудуться парламентські вибори11 (ніт)
  • 2016: уряд Гройсмана протримається лише один рік12 (ніт)
  • 2018: найбільші шанси на перемогу на Чемпіонаті світу з футболу має збірна Бразилії13 [Бразилія вилетіла в ¼ фіналу]
  • 2018: главою Єдиної помісної церкви стане митрополит Симеон14 [насправді Церкву очолив митрополит Епіфаній]
  • Початок 2018: ближче до листопада гривня обвалиться, її курс стосовно долара США становитиме 35 гривень за долар15,16 [курс гривні в листопаді не перевищував 28.9]

У жовтні 2016 року заклика́в голосувати за Надію Савченко на виборах президента17.

У шоу «Чому так?» Росс радив глядачам ходити на особисті прийоми, а не читати прогнози у ЗМІ, а також стверджував, що «астрология — это сокровенная наука». Нагадаємо, що ця «наука» називає Сонце та Місяць планетами, що є дурницею.

У 2017—2019 роках періодично коментував шанси Юлії Тимошенко стати президентом, причому чомусь був упевнений на 100%, що вона увійде до 2-го туру:

  • Астролог розповів про політичне майбутнє Тимошенко (31.12.2017)18
  • Астролог розповів про шанси Тимошенко стати президентом (27.11.2018)19
  • «Про Крим ми забудемо»: астролог спрогнозував перспективи обрання Тимошенко президентом (04.01.2019)20

2020: як Росс не передбачив коронавірус, а потім переносив закінчення пандемії

Даючи прогноз на 2020 рік, Росс, як, до речі, і всі інші астрологи, чомусь не передбачив епідемію коронавірусу. Однак він потім намагався виправдатись: мовляв, бачив появу нової хвороби ще у 2019 році:

«Попереджав, що важким буде січень. Зійшлися дві планети, несучи масштабні нещастя для Землі. Це Плутон і Сатурн. Плутон — це символ пекла, бога підземного царства Аїда. Я говорив, що може постраждати дуже багато людей. Власне, це і сталося»21.

Пояснюючи, що він усе насправді передбачив, Влад Росс зробив іще один прогноз:

«Розбіжність Плутона і Сатурна починається в кінці лютого — початку березня. Це означає, що епідемія піде на спад. Але небезпека залишиться, поки Меркурій в Рибах. Риби — це якраз про хвороби, які поширюються повітряно-крапельним шляхом. Це не тільки коронавірус, але й будь-який грип. А як тільки Меркурій перейде в знак Овна, коронавірус піде. Це станеться у середині квітня. До кінця квітня люди почнуть приходити в себе, стане зрозуміло, що цей вірус не такий небезпечний, як зараз здається»22.

Як ми бачимо, і цей прогноз — «повз касу».

Пізніше Росс перенесе кінець пандемії за 2021-й:

«Україна досягне плато епідемії коронавіруса в січні наступного року, і далі епідемія буде йти на спад»23.

Як казав Росс у березні 2020 року, пандемію коронавірусу нібито віщувала й легендарна Ванга: вона, мовляв, «передбачала, що в 2020 році „жовта хвороба може перетворитися в глобальну“. Часом закінченням епідемії вона також називала квітень: „порятунок від неї прийде за три місяці, тобто в квітні“»24. І Ванга теж не вгадала — якщо Влад Росс, звісно, правильно розтлумачив її слова.

Детальніше про прогнози Росса та інших астрологів можна прочитати у статтях «Детектора медіа»:

Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення продовжує генерувати наукоподібну маячню під виглядом «астрологічних прогнозів» щодо майбутнього перебігу війни, кадрових призначень та політичних рішень. Нещадно експлуатований ласими до клікбейту псевдоінформаційними сайтами (вибачте, не втрималися).

Останнє оновлення: 30.01.2024