Росс Влад

Росс Влад

Одеський астролог, що регулярно виступає в деяких українських ЗМІ (УНІАН, Главком, Обозреватель та інші) з політичними коментарями та «прогнозами», які збуваються в середньому на 50% (тобто або збуваються, або ні). Хоча астрологія вважається псевдонаукою, це не заважає українським ЗМІ у гонитві за трафіком з дивною періодичністю брати коментарі у подібних пройдисвітів.

На власному сайті Росс називає себе «міжнародним астрологом вищої категорії та астрополітехнологом»1.

Прогнози Росса зазвичай дивним чином збігаються з поглядами власників видань, яким він ці самі прогнози озвучує. Приміром, газета «Сегодня», власник якої Рінат Ахметов був зацікавлений в успіхові Партії регіонів і партії Наталії Королевської, у 2012 році отримав однозначний прогноз: ПР перемагає, «Україна — Вперед!» проходить до парламенту2,3. В обох прогнозах Влада Росса, опублікованих «Сегодня», Тимошенко мали б випустити навесні 2013 року (Тимошенко вийшла на волю лише після зміни влади у 2014 році).

Прогнози у 2010—2012 роках

Крім того, у лютому 2010 року Росс переконував, що посаду прем’єра «звезды сулят верному соратнику Виктора Ющенко Юрию Еханурову»4 (прем’єром у результаті стане Микола Азаров). Тимошенко, за його словами, «уйдет в оппозицию и будет добиваться досрочных выборов в Раду, но весной ей это сделать не удастся. Возможно, осенью» (ні, їй це не вдасться зробити ні навесні, ні восени).

У травні 2010 року, згідно з «прогнозами» Росса, «могут пройти перевыборы мэра Киева» (не справдилося). За його словами, «звезды неблагоприятно настроены к Леониду Черновецкому. На выборы может пойти Сергей Тигипко — и выиграет их» (не справдилося). «А вот карьера Юрия Луценко закончилась — он, скорее всего, покинет страну»5 (мало того, що Луценко не покинув країну, він ще й через шість років стане генеральним прокурором).

Про дивну зміну у прогнозах Росса на 2011 рік писало видання «Детектор медіа»: «ще торік [у 2011] зірки провіщали астрологові зовсім інше. 1 грудня 2011 року в прогнозі для ТСН6 астролог передбачав не успіх „партії влади“, а об’єднання помаранчевого табору в потужну опозицію, яка з великою ймовірністю виграє вибори-2012. А Тимошенко, яку в прогнозах для „Сегодня“ Влад Росс списує з рахунків, він ще кілька місяців тому передрікав шанси стати президентом у 2015-му»7.

У 2012 році Росс також переконував, що «2012 рік для Віктора Федоровича — критичний. Це буде найважчий рік із останніх десяти, і якщо він його подолає, я зніму капелюха» (чи виконав Росс свою обіцянку, невідомо). Крім того, тоді ж астролог говорив, що Партія регіонів ризикує програти вибори, якщо не оновиться. Але, як справедливо зазначає «Детектор медіа», оновилася не партія, а прогнози8.

Також на початку 2012 року Росс прогнозував падіння гривні до 11 гривень за долар, однак і цьому статися не судилося9.

Пізніші прогнози

В останні роки Росс продовжує давати прогнози практично на будь-які теми, які, однак, майже ніколи не збуваються:

  • 2016: Гілларі Клінтон стане президентом США10 [переміг Трамп]
  • 2016: в Україні цього року відбудуться парламентські вибори11 (ніт)
  • 2016: уряд Гройсмана протримається лише один рік12 (ніт)
  • 2018: найбільші шанси на перемогу на Чемпіонаті світу з футболу має збірна Бразилії13 [Бразилія вилетіла в ¼ фіналу]
  • 2018: главою Єдиної помісної церкви стане митрополит Симеон14 [насправді Церкву очолив митрополит Епіфаній]
  • Початок 2018: ближче до листопада гривня обвалиться, її курс стосовно долара США становитиме 35 гривень за долар15,16 [курс гривні в листопаді не перевищував 28.9]

У жовтні 2016 року заклика́в голосувати за Надію Савченко на виборах президента17.

У шоу «Чому так?» Росс радив глядачам ходити на особисті прийоми, а не читати прогнози у ЗМІ, а також стверджував, що «астрология — это сокровенная наука». Нагадаємо, що ця «наука» називає Сонце та Місяць планетами, що є дурницею.

У 2017—2019 роках періодично коментував шанси Юлії Тимошенко стати президентом, причому чомусь був упевнений на 100%, що вона увійде до 2-го туру:

  • Астролог розповів про політичне майбутнє Тимошенко (31.12.2017)18
  • Астролог розповів про шанси Тимошенко стати президентом (27.11.2018)19
  • «Про Крим ми забудемо»: астролог спрогнозував перспективи обрання Тимошенко президентом (04.01.2019)20

2020: як Росс не передбачив коронавірус, а потім переносив закінчення пандемії

Даючи прогноз на 2020 рік, Росс, як, до речі, і всі інші астрологи, чомусь не передбачив епідемію коронавірусу. Однак він потім намагався виправдатись: мовляв, бачив появу нової хвороби ще у 2019 році:

«Попереджав, що важким буде січень. Зійшлися дві планети, несучи масштабні нещастя для Землі. Це Плутон і Сатурн. Плутон — це символ пекла, бога підземного царства Аїда. Я говорив, що може постраждати дуже багато людей. Власне, це і сталося»21.

Пояснюючи, що він усе насправді передбачив, Влад Росс зробив іще один прогноз:

«Розбіжність Плутона і Сатурна починається в кінці лютого — початку березня. Це означає, що епідемія піде на спад. Але небезпека залишиться, поки Меркурій в Рибах. Риби — це якраз про хвороби, які поширюються повітряно-крапельним шляхом. Це не тільки коронавірус, але й будь-який грип. А як тільки Меркурій перейде в знак Овна, коронавірус піде. Це станеться у середині квітня. До кінця квітня люди почнуть приходити в себе, стане зрозуміло, що цей вірус не такий небезпечний, як зараз здається»22.

Як ми бачимо, і цей прогноз — «повз касу».

Пізніше Росс перенесе кінець пандемії за 2021-й:

«Україна досягне плато епідемії коронавіруса в січні наступного року, і далі епідемія буде йти на спад»23.

Як казав Росс у березні 2020 року, пандемію коронавірусу нібито віщувала й легендарна Ванга: вона, мовляв, «передбачала, що в 2020 році „жовта хвороба може перетворитися в глобальну“. Часом закінченням епідемії вона також називала квітень: „порятунок від неї прийде за три місяці, тобто в квітні“»24. І Ванга теж не вгадала — якщо Влад Росс, звісно, правильно розтлумачив її слова.

Детальніше про прогнози Росса та інших астрологів можна прочитати у статтях «Детектора медіа»:

Останнє оновлення: 28.05.2021