Постернак Олег

Постернак Олег

Політичний коментатор. Член «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ, члени якого часто фігурують у піарних статтях на користь тих чи інших політиків.

У ЗМІ фігурує як політичний експерт.

Постернак у різний час піарив Віталія Кличка, Юлію Тимошенко, Олександра Вілкула, Віктора Медведчука та Вадима Рабиновича.

Регулярний гість телеканалів Віктора Медведчука.

У травні — жовтні 2015 року вийшло щонайменше 4 хвалебні коментарі Постернака з піаром Віталія Кличка (пізніше, у лютому 2020 року, у своєму резюме Постернак вкаже, що у 2013—2015 роках очолював районний штаб партії «Удар» Кличка і займався, зокрема, «інформаційним супроводом»1):

 • «Рішення Кличка захистити громаду підтримали його опоненти — експерт» (22.05.20152)
 • «За год Кличко удалось привлечь жизненно важные для киевлян инвестиции, — эксперт» (14.07.20153)
 • «Публічна боротьба Кличка з корупцією виявилася досить ефективно — експерт» (18.09.20154)
 • «Вибори мера Києва можуть пройти в один тур — ЗМІ» (22.10.20155)

Постернак про Кличка:

«Кличко будує свою кампанію на звітах про здійснену роботу, показуючи конкретні, зрозумілі людям досягнення. Такі, як дороги, площі, новий транспорт, дешевий хліб і ліки. Люди довіряють тому, що можуть відчути на собі особисто»6

«Подібна позиція Кличка і публічність процесів змушує чиновників, у яких з’являється спокуса “спрацювати на кишеню”, десять разів подумати, перш ніж піти на корупційний вчинок. Такий підхід досить ефективний»7

«Мер Києва Віталій Кличко не дивлячись на партійну приналежність скандального забудовника зажадав від Київради розірвати договір з його компанією, а від нього самого — скласти мандат. Це рішення мера показує, що нинішня київська влада не робить відзнак за партійною ознакою і готова карати за порушення і корупцію всіх без винятку»8

Неодноразово піарив Юлію Тимошенко:

 • «Олег Постернак: Порошенко на даний момент навряд чи має шанси вийти у другий тур» (18.02.20199). Тут Постернак озвучує улюблену тезу політттехнологів БЮТ, що нібито існують якісь закриті опитування, які «показують, що більшість нинішніх так званих публічних соцдосліджень недооцінюють шанси Юлії Тимошенко»
 • «Политэксперт: Фамилия следующего президента — Тимошенко» (09.01.201910) (хто б сумнівався :) — Прим. texty.org.ua)
  • десятки подібних коментарів Постернака на сайті «Вечірні вісті», який належить Тимошенко11Постернак про Тимошенко:

«Фактически, это заставляет уже сегодня воспринимать Тимошенко как безальтернативного будущего лидера Украины. Важным является тот факт, что она - единственный политик, который дает возможность украинцам самим установить общие правила жизни, предложив проект новой Конституции»12

«Тимошенко не предлагает простые ответы на сложные вопросы, а в течение полугода разработала и представила программу изменений, в разработке которой приняли участие тысячи экспертов, экономистов, аналитиков, юристов, ученых. „Новый курс“ - это не просто принятая народом Конституция, изменение экономической политики, защита гарантированных государством соцстандартов и концепция мира и безопасности. Это пошаговый план общего с гражданским обществом развития новой Украины, в которой не будет влияния олигархата на политику»13

Піар Олександра Вілкула:

 • «А политолог Олег Постернак заявил, что в результате атаки на Вилкула власть получила реальные поводы для беспокойства, а избиратели Юго-Востока — реального представителя их интересов» (23.10.2018: Коментарі14, «Днепр.Главное»15)
 • «Для индустриального электорального пояса Вилкул уже не просто кандидат в президенты, но и новый партийный лидер — эксперт» (gazeta.ua16, 23.10.2018)

Піар Віктора Медведчука та Вадима Рабіновича:

 • «Рабинович, как бизнесмен, круто повышает ставки в торгах с Оппоблоком, — эксперт» (kp.ua17, 13.07.2018). Стаття має плашку «Актуально», якою видання позначає матеріали, розміщені на правах реклами)
 • «Эксперты: Ни для кого уже не секрет, что без Медведчука «Минск» никакого КПД не имеет» (for-ua.com18, 17.12.2018)

Чим займається після 24.02.2022

Політичний коментатор для національних ЗМІ та блогерів, коментує зовнішню та внутрішню політику, просував Київський безпековий договір Єрмака. Періодично коментує політичні і корпоративні конфлікти:

 • Про що говорить інцидент із Тищенком — чи справді Зеленський почав очищення влади (27.01.2023, comments.ua)

 • Банкротство Нафтогаза. Эксперты бьют тревогу. Win-win коррупция, — Постернак (10.03.2023, delo.ua)

 • Котвіцький та Фукс допомагають Чернишову з піаром та лобістами у війні проти Шурми — експерт (05.04.2023, apostrophe.ua)

 • Конфлікт КМДА з британським інвестором шкодить зовнішній політиці України в умовах війни — експерт (11.04.2023, comments.ua)

 • Поліщук з ПАТ «Вінницяобленерго» вішає борги церкви на Збройні сили України, — Олег Постернак (18.05.2023, ukranews.com)

Останнє оновлення: 01.08.2023