Погребинський Михайло

Погребинський Михайло

Засновник та керівник Київського центру політичних досліджень та конфліктології, експерти якого активно поширюють проросійські месиджі в Україні та піарять Віктора Медведчука.

Погребинський просуває так званий «русскій мір» та вважає себе представником «російської України» в Києві1.

Постійний експерт «Українського вибору» Віктора Медведчука2. Радник голови Адміністрації президента Кучми (теж Медведчука)3. Його вважають одним із авторів «темників» (при президенті Кучмі — закриті директиви керівництву українських ЗМІ, які містили детальні інструкції щодо того, яким чином треба висвітлювати в новинах політичні події в Україні)4,5.

Радник Януковича на виборах 2004 року. Найкращу частину свого життя прожив в СРСР6.

На телеканалах Медведчука підспівує давньому союзнику та просуває проросійську або й російську зовнішню політику7.

Від травня 2019 року - ведучий аналітичної програми «Погляд на тиждень» на каналі «112 Україна», який належить соратнику Медведчука8.

У 2019 році відбілював бекґраунд Юрія Бойка: «Он выглядит как серьёзный человек. Без этих ухмылок, без сильно негативной истории. Там какие-то вещи были, все это давно люди забыли»9.

Після парламентських виборів 2019-го називав «ОПЗЖ» «найбільш опозиційною партією», принижував «Голос», розповідав про поразку «радикалів» на виборах10.

Виправдовував закони 16 січня11.

Прогнозував релігійні зіткнення після отримання томосу12.

Стверджував, що це Росія потрібна США, а не навпаки13.

Називав реакцію української делегації на повернення Росії в ПАРЄ «знущанням» над іншими європарламентарями та «некрасивою поведінкою»14.

Обурювався, що слова Зеленського в бік Росії — це «хамський тон» та «хуліганство»15.

Переконував, що в Україні є активісти, які налаштовані проти будь-якого компромісу «з людьми Донбасу» й хочуть моноетнічної нації16.

Чим займається після 24.02.2022

10 червня 2022 року Служба безпеки України заочно оголосила підозру політологу після отримання висновків комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи, яка показала, що його висловлювання та діяльність були спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України.

«У результаті обшуків співробітники СБУ вилучили речі та документи, що підтверджують його зв’язки з РФ. Серед них — аналітичні матеріали щодо проведення „денацифікації та демілітаризації України“», — ішлося в повідомленні СБУ.

За даними СБУ, політтехнолог був пов’язаний зі співробітниками російських спецслужб, які діяли в Україні під прикриттям дипломатичних посад. Він часто брав участь у пропагандистських програмах на російському телебаченні та очолював групу політтехнологів і політичних експертів, які систематично готували аналітичні записки щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та надавали пропозиції для посилення російського впливу в суспільстві.

Погребинський встиг виїхати з України до вручення підозри, за даними ЗМІ, мав намір переїхати в Гамбург, Німеччина.

Станом на 2024 рік, імовірно, проживає у Росії, оскільки в жовтні 2023 року був помічений у Москві під час вистави у театрі.

Останнє оновлення: 30.01.2024

Взаємозв'язки
Як пов'язані псевдосоціологи та приховані піарники
Помічений(а) у піарі: