Охріменко Олександр

Охріменко Олександр

Політичний коментатор, на телеканалах Медведчука часто фігурує як «економічний експерт»1.

Має виразні проросійські погляди. Часто виступав хлопчиком для биття на російських токшоу2, навіть під час українських програм намагався сподобатися російському пропагандисту Володимиру Соловйову3.

У жовтні 2021 року в ефірі телеканалу «UkrLive» (належить Нестору Шуфричу) озвучував антинаукову маячню про коронавірус, зокрема те, що в Україні нібито немає епідемії COVID-19, а захворювання населення не тільки в Україні, але й в інших країнах світу викликані сезонним грипом і мають характер історичної норми. Також Охріменко закликав припинити боротьбу з епідемією СOVID-19: «Скасуйте надбавки за коронавірус, припиніть боротьбу з коронавірусом — і коронавірус зникне». На думку цього «економічного експерта», характер масових захворювань в Україні не містить загроз здоров’ю і життю людей, а тому не потребує заходів із вакцинації. Її він назвав лише можливістю для корупційних дій4.

За даними Інституту масової інформації, наближений до «регіоналів», Охріменко не раз виступав експертом у «джинсових» матеріалах на користь минулої влади («Предвыборный революционный беспредел» 17−23.09.2015)5.

Насправді ж, за даними видання «Детектор медіа», є президентом Українського аналітичного центру, про існування якого свідчить лише сторінка у фейсбуку6. Вона складається із репостів Охріменка, а сам «експерт» значиться там єдиним членом команди.

Регулярний гість на телеканалах Медведчука, де просуває інтереси Росії.

Наприклад, прогнозує колапс у разі, якщо Україна розірве економічні стосунки з Росією7.

Просуває відновлення повноцінних торговельних відносин із Росією (06.09.20198).

А ось так він 30.09.2019 оцінив виступ президента Володимира Зеленського в ООН: «Чисто позорився. Те, що він там ніс — нічого особливого. Оце не тре було говорить. Я не знаю, хто йому цю дурню написав. Хто написав — вигнати. Ну не так виступають в ООН, якщо ви хочете, щоб вас піарили […] Не говорив оцю дурню з патрончиком. Це дурня. Чого ти таку дурню несеш, Господи?! Та це вже Порошенко й всі говорили. Не треба це. Хочеш сподобатися — говори про щось реальне, що цікавить світ. Екологію»9. «Дурнею з патрончиком» Охріменко назвав розказану в ООН історію про відомого оперного співака Василя Сліпака, який був убитий на Донбасі10.

22 квітня 2020 року в ефірі телеканалу «NewsOne» (належить соратникам Медведчука) вдавав із себе експерта з вірусології й поширював антинаукову маячню, що «маски — це все чепуха!»11. Серед інших «експертів», які на медведчуківських каналах коментували тему «коронавірусу», — Ірина Паламар, Олександр Качний, Олексій Кущ, Надія Савченко, Євгеній Шевченко, Святослав Піскун, Віктор Суслов12.

У травні 2020 року в ефірі того ж «NewsOne» Охріменко дискредитував учасників Революції гідності: «Хто був на Майдані, — це вже радикал. Злочинець, який порушив Конституцію України»13.

Чим займається після 24.02.2022

Попри специфічний бекграунд, ЗМІ продовжують брати коментарі у Охріменка як економічного експерта (наприклад, ось у травні 2023 року він коментує курс долара для ТСН.ua. Сам він позиціонує себе експертом з проукраїнськими поглядами, зокрема, підкреслено підтримує діяльність Володимира Зеленського, прогнози щодо української економіки дає переважно оптимістичні, а щодо російськоїкатастрофічні. Також зрідка коментує політичні та корпоративні конфлікти як «політолог»:

  • Політолог Охріменко: Очолюваний Вітренком «Нафтогаз» орендує приміщення за пів мільйона доларів на місяць (лінк)

При підготовці використано статтю Ярослава Зубченка «„Бек-вокал“ Медведчука. Головні експерти „112“, NewsOne та ZIK», опубліковану на «Детекторі медіа»14

Останнє оновлення: 29.01.2024

Помічений(а) у піарі: