Охотін Петро

Охотін Петро

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політтехнолог, співавтор книги «Виграти вибори. Покрокова інструкція»1.

У 2016—2019 роках активно піарив Олега Ляшка, а в 2018—2019 роках — Юлію Тимошенко.

З вересня 2016 року веде блог на сайті korrespondent.net. Якщо з 2016-го по травень 2018 року там публікувалися більш-менш нейтральні тексти, то з 10.07.2018 по 23.01.2019 Охотін написав 6 постів, причому в 5 із них піарив Юлію Тимошенко та її програму2.

Коментарі про Ляшка:

«Під час голосування за зміни до Конституції виборці побачили саме різкий демарш Радикальної партії, що і робить її лідера головним опозиціонером країни» (07.06.20163) «Якщо ми згадаємо про ситуацію в ПАРЄ, то давайте подивимося, хто найбільше ставав на оборону України. Олег Ляшко був тим борцем, який не соромився сказати європейцям, що в України є своя позиція і вона від неї не відступиться» (09.07.20194) «Ми бачимо, що в зоні ризику перебувають Радикальна партія Олега Ляшка та «Сила і честь» Ігоря Смешка. Водночас, наразі тенденція така, що виборець уже наївся новизни, йому хочеться чогось простого, приземленого, справжнього. Тому я думаю, що і Радикальна партія Ляшка, і «Сила і честь» мають всі шанси пройти до парламенту» (09.07.20195)

Коментарі про Тимошенко:

«Стратегія миру Тимошенко враховує виклики сучасного світу і намагається змусити наших партнерів виконувати Будапештський меморандум. Дивно, але діючий Президент продовжує говорити про „мінський формат“, а про гарантії, надані під час ядерного роззброєння Радбезу ООН нагадує не Петро Порошенко, а поляк Анджей Дуда» (07.11.20186) «Лише Юлія Тимошенко піднімає болючі питання вирішення військового конфлікту на Донбасі, високих тарифів і ситуації у комунальному господарстві. Водночас інші кандидати намагаються зіграти на абстрактних темах. Замість того, щоб пропонувати українцям вирішення проблем, вони сперечаються у тому, хто з них більш “наступний”, “опозиційний” чи “слуга народу”. Найбільшою інтригою є те, хто буде конкурентом Тимошенко у другому турі, куди вона точно проходить» (15.11.20187) «Рецепт високого рейтингу Юлії Тимошенко досить простий і зрозумілий людям. Її команда проводить форуми “Нового курсу”, де показані механізми того, як можна перемогти у війні, підняти економіку, підвищити соціальні стандарти. Попри закиди в популізмі вона пояснила, як знизити ціни на газ удвічі — через ліквідацію фірм-посередників і продаж населенню газу українського видобування, який коштує менше. Зараз вона є єдиним кандидатом, який оприлюднює своє бачення розвитку України та конструктивно реагує на критику опонентів. Інші кандидати наразі не говорять про стратегії для країни, а змагаються у політтехнологічних слоганах» (15.11.20188) «Юлія Тимошенко вибрала складний шлях — просувати стратегічні теми замість того, щоб працювати з легкими слоганами. Готовність сприймати та підтримувати такі рішення свідчать про зростання свідомості виборців» (18.01.20199)

У середині липня 2019 року також піарив Сергія Ткаченка — одного з кандидатів на київському окрузі №222:

«Нішу нових політичних сил тут представляє Сергій Ткаченко — адвокат із міжнародним досвідом. Сергій Ткаченко добре знаний серед представників нових партій, адже закінчував освітні програми Стенфордського університету та Гарвардської школи управління імені Кеннеді, які відбувалися спільно з Українським католицьким університетом»10.

Як з’сували журналісти видання «Чернігівщина», у 2016 році у властивостях файлу програми технічного кандидата Євгена Микитася (округ №206) було зазначено, що автором документа є Petro Okhotin11.

Цікаво, що ще в далекому 2009 році пікетував Кабмін Тимошенко:

«Ми протестуємо проти заяв, які останнім часом дозволяє собі Юлія Володимирівна, зокрема, коли в ефірі „Шустер Лайв“ вона сказала, що в диктатурі немає нічого поганого»12

Чим займається після 24.02.2022

З початку повномасштабного вторгнення перебуває в ТрО Києва — служить на Сході України. Окрім військових і загальнополітичних питань, іноді коментує дивні кадрові теми:

  • Український політолог Петро Охотін щодо Магомеда Гаджієва: активізація в Штатах не допоможе, на нього чекають санкції (лінк)
  • Політолог Охотін: Закиди у бік Ригованова, якого призначили після служби на фронті, — спланована кампанія (лінк)

Останнє оновлення: 01.08.2023

Помічений(а) у піарі: