Мішин Андрій

Мішин Андрій

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політтехнолог, директор Київського інституту мирних досліджень. Близький до «Українського вибору» Віктора Медведчука, прихильник Митного союзу та «русского мира».

До 2014 року соціологічних рейтингів на тему виборів не оприлюднював. У жовтні 2014 року відзначав помітне зростання рейтингу КПУ.

У 2015 році у серії статей піарив Кличка на посаді Київського міського голови.

Facebook-сторінка: facebook.com/politozavrik.

Чим займається після 24.02.2022

У січні 2023 року втік із України в Росію. За даними програми Схеми, перебуває у команді «Другой Украины» — політичного проекту Віктора Медведчука в Росії із колишніх політологів і журналістів, які піарили його в Україні. Про свою втечу через Польщу і Білорусь Мішин сам розповів російським ЗМІ — начебто злякався українських спецслужб. З історією про «втечу» «гастролює» середньої руки YouTube-каналами в Росії.

Останнє оновлення: 01.08.2023

Хронологія маніпуляцій

2015

Мер Києва

Піар Віталія Кличка

Влітку та восени 2015 року на сайті politconsultant.org з’явилася низка статей, в яких директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин піарив кандидата в мери Віталія Кличка:

  • «Кличко всерьез занялся безопасностью киевлян — эксперт» (17.06.2015);
  • «Милиции стоит активнее помогать Кличко в борьбе с незаконными МАФами — эксперт» (01.07.2015);
  • «Социальные программы Кличко очень востребованы среди киевлян, — эксперт» (19.08.2015);
  • «Борьба с коррупцией и увольнение взяточников делает команду Кличко более открытой к обществу, — эксперт» (15.09.2015).

При цьому ці статті передруковували у вигляді джинси gazeta.ua1,2, «Комсомольская правда в Украине»3, УНІАН, Еспресо, Обозреватель та інші.

2014

Парламентські вибори

Піар «Опозиційного блоку»

«Протягом усієї передвиборчої кампанії до Верховної Ради сума рейтингу підтримки населенням умовно “консервативних сил”: “Опозиційного блоку”, “Сильної України” і КПУ складала приблизно 15%. Наразі саме “Опозиційний блок” має всі шанси пройти до Верховної Ради наступного скликання, його рейтинг підтримки сягає 7,6%»1.

— З прес-релізу

Соціолог Ірина Бекешкіна про опитування від 16.10.2014: «Ці явно від Опозиційного блоку»2.


Дані опитування:
«Опозиційний блок» гарантовано потрапляв до парламенту з 7,6%, «Громадянська позиція»: 6,5%, «Народний фронт: 5,1%, «Сильна Україна» — 4,5%, «Самопоміч», «Свобода» і КПУ — менше 4%3.

Результат виборів:
Хоча експерти до виборів вважали, що це високий рейтинг, на виборах Опозиційний блок набрав аж 9,43%.

Хто оприлюднив:
Андрій Мішин, директор Київського інституту мирних досліджень,
Ігор Камінник, виконавчий директор Бюро соціальних та політичних розробок.

Тип і назва опитування:
Всеукраїнське опитування та аналіз фокус-групового кількісно-якісного дослідження «Рівень тривожності та агресивності виборців напередодні позачергових виборів народних депутатів України 2014».

Оприлюднено:
16.10.2014

Радикальна партія

Прогнозували

11%

Насправді

7,44%

КПУ

Прогнозували

5,6%

Насправді

3,88%

Піар Компартії

Високі рейтинги Радикальної партії обумовлені агресивністю і тривожністю населення і є крайнім правим становищем “електорального маятника”»1.

— Віталій Мороз

«Зростання електоральної підтримки можна пояснити початком активної агітаційної кампанії КПУ і відмовою Партії регіонів від участі у виборах, принаймні, частина тих, хто голосував за регіоналів, прогнозовано підтримає комуністів. Зараз будь-яка жорстка критика комуністів, не кажучи вже про реакцію на знесення пам’ятників Леніну, підвищує їхній рейтинг, забезпечуючи підтримку КПУ протестними виборцями і тими, які не визначилися»2,3.

— Андрій Мішин


Хто оприлюднив:
Віталій Мороз, керівник дослідницьких проектів Інституту досліджень регіонального розвитку України,
Андрій Мішин, директор Київського інституту мирних досліджень

Оприлюднено:
10.10.2014

Проведено:
27.09—07.10.2014