Мартинюк Ігор

Мартинюк Ігор

Пов'язаний із соцопитуваннями
Неактивний останні 5 років

У контексті соціологічних опитувань фігурує лише у 2012 році, коли як керівник дослідницьких проектів Агентства соціологічних і маркетингових досліджень «Демоскоп» разом із заступником директора Інституту інформаційного суспільства Ярославом Павловським презентував рейтинги із завищеними цифрами по КПУ і «Україна — вперед!».

Демоскоп був однією із тих сумнівних служб, що восени 2012 року прогнозували прохід партії Королевської «Україна — вперед!» до парламенту (решта — Агентство соціальних комунікацій,«DEF Group»,«New image marketing group»,Інститут досліджень регіонального розвитку України,«Політлаб»). Всі ці служби не є авторитетними і оприлюднюють результати лише під час виборчих кампаній1.

ОНОВЛЕНО. Не плутати з Ігорем Орестовичем Мартинюком — доктором соціологічних наук, провідним науковим співробітником Інституту соціології НАН України2. За інформацією, наданою І. О. Мартинюком, останні 15 років він не мав відношення до електоральної соціології, зокрема у 2012 році не співробітничав жодним чином з агенцією «Демоскоп» і ніколи не був знайомий з Ярославом Павловським.

Останнє оновлення: 2015 рік

Взаємозв'язки
Як пов'язані псевдосоціологи та приховані піарники
Помічений(а) у піарі:

Хронологія маніпуляцій

2012

Парламентські вибори

КПУ

Прогнозували

3-є місце

Насправді

4-е місце

Україна — вперед!

Прогнозували

6,4%

Насправді

1,58%

Завищення рейтингу Компартії та партії «Україна — вперед!»

«КПУ впевнено посідає 3-є місце» із 13,3%. Причому від другого місця, на якому перебуває Об’єднана опозиція, Компартію відділяє всього 1%. Також у парламент, відповідно до опитування, проходить «Україна — вперед!» із 6,4%. Згідно з даними дослідження, за місяць до виборів найбільш мобілізований електорат Партії регіонів (82%) і Компартії (78,6%).

— З прес-релізу

Дані опитування:
Джинса комуністів із результатами «Демоскопа» з’явилася на близьких до Компартії ЗМІ: телеканалі «Гамма»1, радіо «Ера» та інформагенції «Golos.ua»2,3.

Цікавий факт:
Джинсу Королевської розмістили, зокрема, «Комсомольська правда»4 та «Обозреватель»5. Також результати поширювали сайти hvylya.org, for-ua.com, bagnet.org, glavcom.ua та інші.


Ігор Мартинюк, керівник дослідницьких проектів Агентства «Демоскоп»,
Ярослав Павловський, заступник директора Інституту інформаційного суспільства

Хто проводив:
«Демоскоп»

Оприлюднено:
27.09.2012

Проведено:
10—18.09.2012