Маркосян Олена

Маркосян Олена

Соратниця проросійського політика, лідера партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука, експерт його громадської організації «Украинского выбора»1.

У ЗМІ фігурує як журналіст та політичний експерт, а також як президент Жіночого політичного клубу.

Наприкінці 2018 року у своєму блозі на korrespondent.net наводила дані фейкового Міжнародного дослідницького центру «BURI-Україна», за якими рейтинги партії Рабіновича нібито становили 9.8%2.

Регулярно піарить Медведчука та його однопартійця Вадима Рабіновича:

  • Украинские СМИ за деньги публикуют непроверенные “заказухи” на В.Медведчука — Е.Маркосян (10.06.2013) (unn.com.ua3)
  • Украинский мировоззренческий Рубикон: Неприятие идей народовластия привело к войне (10.07.2014) (kp.ua4)
  • Вадим Рабинович сражается за передачу «Феофании» для лечения детей из зоны АТО с 2014 года, — эксперт (25.04.2019) (znaj.ua5)

Маркосян про Медведчука:

«Наши политики и СМИ, цитируя по буквам недалеких западных чиновников, не удосужились ни прислушаться к словам Медведчука, ни сделать даже незначительных шагов в направлении устранения существующих угроз»(6).

Все, что говорил “Украинский выбор” и предлагал Виктор Медведчук, сегодня либо усилиями общества становится неизбежной реальностью, либо декларируется европейскими структурами как насущная необходимость. Референдумы, народовластие, конституционная реформа, децентрализация власти и федерализация Украины — очевидные и эффективные решения для устранения существующих проблем и сохранения Украины как единого, независимого и суверенного государства(7).

Жорстко критикує Євгена Мураєва, який у вересні 2018 року посварився з Медведчуком:

  • Мураев сам накликал свою политическую гибель, — эксперты (26.12.2018) (znaj.ua8)
  • Экспертное мнение: санкции РФ против Мураева ставят фактический крест на его политическом будущем (27.12.2018) (mignews.com.ua9)
  • Активистам Мураева закрыли въезд в Россию, так как их лидер доносит в СБУ (28.12.2018) (znaj.ua10)

Активно публікується на антиукраїнських інтернет-ресурсах (news-front.info, antifashist.com та інших), симпатизує представникам незаконних збройних формувань із так званих «ЛНР» і «ДНР» на Донбасі. Про смерть ватажка так званої «ДНР» Олександра Захарченка Маркосян писала так:

«Донбасс прощается с Александром Захарченко. Простой-великий человек. Не забудем!»11

У серпні 2018 року заявляла, що популярність українському поету, дисиденту і політв’язню Василю Стусу приніс саме Медведчук, який брав участь у судовому процесі над Стусом як адвокат: «Хто б знав того Стуса, якби не Медведчук?»12.

19.08.2018 наводила як приклад сміливої та рішучої економічної політики… лідера Венесуели соціаліста Ніколаса Мадуро13. Попри те, що Венесуела має одні з найбільших запасів нафти у світі, через політику уряду інфляція у Венесуелі у 2018 році сягала 1300000%14.

У жовтні 2020 року на низці інтернет-ресурсів (kp.ua15, bigmir.net16, kievvlast.com.ua17) з’явилася «джинса» з коментарем «блогерки» Олени Маркосян, де вона звинувачувала Дмитра Гордона в «мочінні» Пальчевського на замовлення Віталія Кличка та доводила нібито абсурдність його обвинувачень. Рекламні банери, які вели на новину на bigmir.net, були розміщені, зокрема, на «Українській правді»18.

Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення повністю перейшла в російський інформаційний простір, де позиціонується як «експертка з питань України». Веде власний українофобський канал, дає антиукраїнські і антизахідні коментарі для російських пропагандистських медіа. Її дописи періодично публікує видання Golos.EU — нібито базоване в Європі медіа, яке просуває політиків, які втекли з України після 2014 року.

Останнє оновлення: 29.01.2024