Кононенко Андрій

Кононенко Андрій

Політичний експерт Фонду «Українська політика», який очолює наближений до екс-регіоналів Кость Бондаренко — про це вказано на його Facebook-сторінці1.

05.05.2018 на своїй Facebook-сторінці піарив опитування фейкового The Belgium-Ukraine Research Institute, де називав дані BURI «незалежним європейським дослідженням» на противагу українським, яким, мовляв, довіряти не можна2.

Далі новини на основі цього посту Кононенка з’явилися на сайтах з сумнівною репутацією «Антикор»3, from-ua4, comments.ua5 та інших. Кононенко в цих статтях фігурував як блогер. Ідентичний текст новини та маніпулятивні заголовки («В Facebook обсуждают соцопрос европейских социологов об электоральных предпочтениях украинцев») може свідчити про замовність цих публікацій.

Крім того, про це ж опитування згадав у своїй передачі на телеканалі NewsOne проросійський журналіст Вячеслав Піховшек, близький до Вадима Рабіновича та Віктора Медведчука6.

Під час предизентської кампанії 2019 року Кононенко у своїх постах на Facebook скептично ставився до Тимошенко і Гриценка, але позитивно до Рабіновича (при цьому, що логічно, не забував покритикувати Мураєва, який посварився з Рабіновичем):

  • Блогер: Внесение залога для ареста виллы Левочкина повысит рейтинг Рабиновича (25.04.2018) (kp.ua7)
  • Внесение 400 тысяч евро для ареста виллы Левочкина позитивно скажется на рейтинге Рабиновича, – блогер (25.04.2018) (golos.ua8)

Кононенко про Рабіновича:

«И правильно Рабинович говорит: нужно эту банду в власти выгнать подальше, а еще лучше — посадить в тюрьму. Вот тогда, с другим руководством, Украина начнет развиваться и выйдет из кризиса»9.

Наприкінці грудня 2018 року результати опитування BURI були показані також на «Інтері», у трійку лідерів входили Тимошенко, Бойко та Порошенко.

У листопаді 2018 року у низці ЗМІ були розміщені статті з ознаками замовності на основі посту Кононенка, де той піарив запровадження Порошенком воєнного стану. Цікаво, що серед тих, хто розмістив ці матеріали, були «медведчуківські» 112.ua10 та ZIK.ua11, які зазвичай були дуже критичні до президента.

Останнє оновлення: 04.08.2020