Хавич Олег

Хавич Олег

Чернівецький політолог та політичний оглядач, директор Інституту Західно-Українських студій.

З кінця 90-х активно пропагує ідею федералізації України. Близький до проросійського політика та кума Путіна Віктора Медведчука.

Так, у 2012 році Хавич брав участь у конференції Медведчука про федеративну Україну1.

Є автором українофобського пропагандистського інтернет-видання Ukraina.ru. Веде блог на Корреспонденті2, що належить олігарху Сергію Курченку, який утік до Росії разом із Януковичем.

У блогах, статтях та виступах регулярно піарить чи виправдовує Медведчука:

«Медведчук фактично виявився єдиним, хто з самого початку висловив критичне ставлення до фейкової постановки у виконанні ГПУ-СБУ» (znaj.ua, 02.06.2018)3

«Виконавці політичного замовлення проти Медведчука „самі себе висікли“», — Хавич» (politeka.ua, 10.05.2018)4

«Фактично Медведчук винайшов елегантне рішення, як усунути з посади Парубія, який намагається сховатися від відповідальності за депутатською недоторканністю. І якщо основні групи впливу, починаючи з президента і АП, підтримають цю ініціативу, тоді завдяки Медведчуку українці отримають шанс позбавитися від непопулярного і неадекватного спікера» (01.07.2018)5.

«Хавич: Желание политолога попиариться на ребенке Медведчука отвратительно» (25.07.2017)6

«С ролью современного Киссинджера куда успешнее может справиться не привыкший выполнять и отдавать приказы Курт Волкер, а Виктор Медведчук, доказавший свою эффективность как успешный переговорщик» (27.09.2017)7.

У 2018 року став фігурантом справи про сепаратизм після спроби провести в Чернівцях круглий стіл на теми захисту прав національних меншин8.

Приблизно тоді ж СБУ повідомила про припинення на Буковині діяльність фейкової громадської організації «Захист прав національних меншин», засновники якої за гроші російських кураторів проводили антиукраїнську пропаганду. СБУ також оприлюднила фрагмент аудіозапису телефонної розмови між проросійським активістом, колишнім українським журналістом та політологом, ініціатором створення так званої «Бесарабської народної ради» Артемом Бузилою, який переховується від українського правосуддя, та Олегом Хавичем. У цьому записі Бузила інструктував Хавича щодо проведення круглих столів в українських містах, які фінансуються Росією9.

Чим займається після 24.02.2022

Станом на липень 2023 року, судячи зі сторінки на Facebook, проживає в Боснії і Герцеговині. Зрідка дає українофобські, проросійські, антизахідні коментарі в ЗМІ, регулярний коментатор російських пропагандистських медіа.

Останнє оновлення: 01.08.2023

Помічений(а) у піарі: