Червоненко Євген

Червоненко Євген

Політичний коментатор. Постійний гість телеканалів Медведчука, де виступає «експертом з усіх питань», а також ведучим.

Просуває інтереси Росії та партії «Опозиційна платформа — За життя». Регулярно дозволяє собі жінконенависницькі та гомофобні коментарі.

Колишній народний депутат від «Нашої України», голова охорони Віктора Ющенка (коли того отруїли), міністр транспорту та зв’язку (2005), ексголова Запорізької ОДА1. Двічі клявся не йти на парламентські вибори 2019 року2 і сходив (без особливого успіху).

У часи СРСР був автогонщиком, про що розповідає всім десь на 15-й секунді знайомства.

Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року зібрав такі характерні факти про Червоненка3:

  • Вважає, що Україна складається з «Востока, Центра и Запада»4. Називав томос «провокацією»5. Роздмухував теорії змови про Революцію гідності: «Майдан гідності потому […] потому, что Украину не хотели пустить к Шелковому пути?»6

  • Переймався, що результати президентських виборів можуть скасувати так само, як результати відбору на «Євробачення»7.

  • Стверджував, що в Україні триває громадянська війна8. Обурювався, що кіборги «зруйнували Донецький аеропорт» (!!!)9. Пропонував заморозити «проблему Криму» та протиставляв Путіна, який відновлює транзит, Євросоюзу, що закриває пільговий режим10.

  • Дякував Бойку та Медведчуку за відновлення транзиту через Росію11. Закликав на ображати Росію, адже вона не ображає наших заробітчан12. Виправдовував Росію після захоплення українських моряків: «Точно так бы береговая оборона США, Израиля, Турции стреляла бы точно так же, если ты не подчиняешься!»13.

  • Часто «ботає по фєні». Ось лише кілька фраз, які Євгеній Червоненко дозволяв собі в ефірі: «Кто ты, Лялька? Ну что ты гонишь?»14, «Ты клоун […] Закрыл рот, ты кто такой, меня перебивать?»15, «Мне подойти, как меня учили, обеззвучить?»16, «Колхозник, ты кто?»17, «Неучи. Кухаркины дети»18, «Пєтух»19, «За базар ответь», «Уберите этот мусор», «П*здец стране», «Щенок», «Про родину не говорят с рукой в кармане, вы там не массируйте», «Не базарь, за язык могут схватить и нада будет ответить»20.

  • Сексист.21 Наприклад, він принижував активістів, порівнюючи їх із «тьолками»22. Розповідав, що від подружньої зради можна відкупитися23. Виступав проти збільшення кількості жінок у парламенті24. 10 лютого 2020 року у програмі «Урядовий квартал» на «112» Червоненко цілу годину ображав опонентку Галину Янченко (народна депутатка від «Слуги народу»), поки та не витримала й покинула студію25,26.

  • Гомофоб27.

10 грудня 2018 року Незалежна медійна рада за зверненням Нацради дійшла висновку, що низка передач в ефірі телеканалу «NewsOne» протягом серпня — жовтня 2018 року транслювала мову ворожнечі та вислови, що виправдовували державу-агресора, а також порушувала журналістські стандарти. Серед них були програми з участю Євгена Червоненка та його вислови.

Останнє оновлення: 25.03.2020

Помічений(а) у піарі: