Бузаров Андрій

Бузаров Андрій

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політичний коментатор. У ЗМІ також фігурує як «політолог» та «експерт».

Неодноразово був помічений у піарі різних політиків та партій.

Так, у вересні — жовтні 2014 року фігурував у прихованій рекламі ЗАСТУПу1,2. За його словами, ця партія нібито мала всі шанси потрапити до Ради: «Якщо прохідний бар’єр знову знизять до 3%, то „ЗАСТУП“ гарантовано його долає. Набрати 5% буде складніше, але також цілком можливо».

У березні 2019 року (напередодні президентських виборів) піарив олігарха Сергія Таруту.

У липні та серпні 2020 року піарив кандидата в мери Києва Андрія Пальчевського:

  • «Перемога Пальчевського» покликана дати надію розчарованим українцям, — Бузаров (02.07.2020) (ukranews.com3, rbc.ua4, obozrevatel.com5)
  • Виборці бачать у Пальчевському альтернативу старим політикам, — експерт (14.08.2020) (politeka.net6)

І от 09.09.2020 Бузаров презентує опитування «Соціального моніторингу», за яким «Пальчевський вийде у другий тур із Кличком», а рейтинг його партії «продовжує різко зростати»7. Цікаво, що разом із Бузаровим ці результати презентували ше два піарники Пальчевського на цих виборах — Володимир Цибулько та Тарас Семенюк. Соупадєніє? Не думаємо.

Чим займається після 24.02.2022

Станом на липень 2023 року працює з тимчасовою слідчою комісією ВР з питань діяльності Держагентства лісових ресурсів (очолює народний депутат Микола Тищенко), паралельно створено ГО «ТСК Нацресурс» (45106931), що дозволяє учасникам «патронатної службию брендувати комісію (вона має свій логотип, прапор, мерч тощо). Комісія має напрацювати пропозиції для реформи лісової галузі. Попередній звіт ТСК Рада не підтримала.

Бузаров також активно подорожує міжнародними конференціями, де записує короткі блогерські інтерв’ю з різними відомими учасниками, про що не забуває повідомити в соцмережах, а також коментує поточні внутрішні та міжнародні питання для ЗМІ. Які, ймовірно, не підозрюють про його основний профіль діяльності.

Останнє оновлення: 01.08.2023

Хронологія маніпуляцій

2020

Вибори мера Києва

Піар кандидата в мери Києва Андрія Пальчевського

«Поява „Перемога Пальчевського“ — логічне та вчасніше рішення. Багато сил стрімко втрачають прихильників, які розчарувалися новою владою і втомилися чекати реальних змін. Пальчевський створив альтернативу, яка може дати їм надію»1

— Андрій Бузаров

«виборці […] просто бачать в Пальчевському альтернативу, представника анти-істеблішменту, як рік тому побачили в чинному президенті. Такий запит був тоді, він залишається і зараз»2

— Андрій Бузаров

Презентація опитування разом із політичними коментаторами Пальчевського

Дані опитування:

Кличко: 41,2%, Андрій Пальчевський: 11,3%1.

«Політична сила „Перемога Пальчевського“ вже має 6,8% підтримки по столиці. І рейтинг цієї партії продовжує стрімко зростати. На тлі „Єдності“ чи „Рідної країни“ - ця динаміка вражає. Треба констатувати, що в суспільстві є запит на нові політичні сили. Ці партії можуть забирати собі електорат Зеленського, який відколовся»2

— Володимир Цибулько

Хто оприлюднив:
  • Тарас Семенюк, «політолог», неодноразово фігурував у «джинсі» Пальчевського;
  • Володимир Цибулько, «політолог», неодноразово фігурував у «джинсі» Пальчевського;
  • Андрій Бузаров, «політолог», неодноразово фігурував у «джинсі» Пальчевського;
  • Дмитро Дмитрук, директор Центру «Соціальний моніторинг» — організації, відомої тим, що у 2004 році озвучила вигідні Януковичу результати екзит-полу.
Оприлюднено:

09.09.2020

Проведено:

24.08—06.09.2020

2019

Президентські вибори

Піар олігарха Сергія Тарути

У «джинсі» політика Бузаров просував тезу, що Тарута — найкращий варіант для посади прем’єр-міністра.

Тарута — професійний управлінець і сильний економіст міжнародного масштабу. […] Тарута, будучи досвідченим управлінцем, одночасно є і „новим обличчям в політиці“, на що виразно існує великий суспільний запит1

— Андрій Бузаров

2014

Парламентські вибори

ЗАСТУП

Прогнозували

5,9%

Насправді

2,65%

Завищення рейтингу ЗАСТУПу

«Простежується перетікання голосів від “Батьківщини” і “Радикальної партії Ляшка” до нового гравця виборчого процесу — партії “ЗАСТУП”»1.

— В’ячеслав Дімсков

У прихованій рекламі «ЗАСТУПу» в «Україні молодій» також у позитивному для цієї партії ключі коментують політолог Андрій Бузаров та директор дослідницької компанії «Актив-груп» Андрій Єременко2.

Хто оприлюднив:
В’ячеслав Дімсков, керівник відділу кількісних досліджень аналітичної агенції «Соцінтел»

Оприлюднено:
17.10.2014

Проведено:
11—15.10.2014