Бізяєв Руслан

Бізяєв Руслан

Політтехнолог, член «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ, члени якого часто фігурують у піарних статтях на користь тих чи інших політиків.

До повномасштабного вторгнення жорстко критикував президента Петра Порошенка, просував типові проросійські тези про «зовнішнє управління» України, «партію війни» Порошенка, «США зацікавлені у війні в Україні» тощо.

З 2016 по 2020 роки вів блог на сайті korrespondent.net1, що належить олігарху Сергію Курченку, який утік до Росії разом із Януковичем. У блогах Бізяєв періодично піарив Медведчука:

  • Иностранный поводок для Украины становится короче (20.08.20172)
  • На пути к Независимости. Часть вторая (18.05.20183)

Тривалий час писав статті для пропагандистського сайту ukraina.ru4 (входить до холдингу «Россия сегодня», яким керує російський пропагандист Дмитро Кисельов), а також для «Союз православных журналистов»5 (СПЖ), який пов’язують із Українською православною церквою Московського патріархату і одним із лідерів якого є відомий колишній журналіст, а згодом політтехнолог Віктора Медведчука Вячеслав Піховшек6. Цікаво, що статті Бізяєва на сайті СПЖ після лютого 2022 року були видалені7, а з сайту ukraina.ru — ні8.

В ефірі Youtube-каналу «Союз блогерів України» регулярно спілкувався на навколополітичні теми з Русланом Коцабою, якого у 2015—2016 роках звинувачували в державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.

Цитати Бізяєва про Медведчука:

«“Патриарх” украинской политики [Віктор Медведчук — «Тексти»] решил вернуться в ее публичную плоскость,что практически сразу дало хороший промежуточный результат»9

«Отбросив личные амбиции и эмоции, президенту в данной ситуации следовало бы обратиться за помощью к Медведчуку, у которого есть практический опыт по защите международных интересов Украины. Ведь именно он в 2002 году опроверг необоснованные обвинения США в продаже «Кольчуг» в Ирак, на деле продемонстрировав, что способен переиграть американских «ястребов» и защитить международный имидж страны»10

«Якщо такий потужний організатор, як Віктор Медведчук, поповнив лави партії “За життя”, то це, безумовно, для неї плюс. Тому що насамперед він організатор, а партія — це насамперед організаційний процес. У цьому сенсі у “За життя” з’являються хороші шанси пройти до ВР»11


Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення розвиває свій YouTube-канал «Студія Руслана Бізяєва», куди запрошує вести програми і як експертів основних фігурантів переліку прихованих піарників Медведчука, які залишилися в Україні і працюють або з проукраїнськими, або з обережними опозиційними наративами (зокрема, Олексій Якубін, Олександра Решмеділова, Світлана Кушнір, Валентин Гладких та інші)

Сам Бізяєв дає відносно нейтральні коментарі на своєму каналі та на каналах колишніх співробітників проросійських медіа щодо поточної внутрішньо- та зовнішньополітичної ситуації, їх перепощують сайти групи «Знай-Політека»:

  • Руслан Бізяєв розповів, що збитки від війни скоро перевищать ті ілюзорні доходи, які багато хто малював у Москві (znaj.ua, 22.07.2022)
  • Єдиного плану, як це було на 24 лютого, у росії більше не буде, — Руслан Бізяєв (znaj.ua, 06.01.2023)
  • 2023 рік пройде під знаком пошуку перемир’я, — Руслан Бізяєв (politeka.net, 10.01.2023)
  • «Це буде означати кінець НАТО»: Руслан Бізяєв розповів, чи створить Євросоюз свою армію (znaj.ua, 17.01.2023)
  • Руслан Бизяев назвал главный недостаток российской армии (znaj.ua, 08.02.2023)
  • Ця війна ідеологічна, — політолог Руслан Бізяєв розповів, що насправді стало причиною війни росії проти України (znaj.ua, 04.04.2023)

Утім його дописи та коментарі періодично потрапляють на «опозиційний» сайт Golos.EU : Руслан Бизяев: Коллективный Запад отморозился от закрытия неба над Украиной12 (07.03.2022).

Останнє оновлення: 10.01.2024