Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутУкраїнський (в минулому російський) політик та бізнесмен, український телеведучий. Засновник і директор клініки та фонду «Eurolab». Перший заступник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту в уряді Азарова (з березня по липень 2010).
У червні 2020 році Пальчевський заявив про створення партії «Перемога Пальчевського».
Тоді ж «Тексти» дослідили появу сумнівних опитувань від так званого Центру суспільного розвитку «Інтер-акція», які завищували рейтинг Пальчевського і виводили його до другого туру.
Сумнівні опитування на користь Пальчевського публікувала також організація «BURI Україна».
У вересні 2020-го Пальчевський оголосив, що йде на вибори мера Києва. Приблизно в цей же час «Тексти» знайшли численні приклади штучної розкрутки кампанії Пальчевського проросійськими та фейковими ресурсами (на зразок politeka.net, znaj.ua), а сама кампанія була «яскравим прикладом маскування російської пропаганди за популістськими гаслами».
За підрахунками проекту «По той бік новин», від 17 березня по 1 жовтня на сайті Politeka.net було розміщено понад 950 публікацій про Пальчевського, при цьому абсолютно всі вони були максимально компліментарні. До того ж результати одного й того самого опитування із різними заголовками могли публікуватися щодня протягом тижня, навіть у вихідні.
Однак за три тижні до виборів щось пішло не так — згадані вище сайти різко змінили риторику і почали писати про Пальчевського різко негативно, згадуючи про його зв’язки із кримінальними авторитетами1, російським бізнесом2, корупційними скандалами3 та російськими спецслужбами4.
За результатами виборів Пальчевський посів аж шосте місце.
Напередодні та під час виборчої кампанії рух «Чесно» спільно з журналістами «Bihus.Info» зафіксував зовнішню політичну рекламу кандидата та його політсили на суму 4,8 млн. А на рекламу в соцмережі Фейсбук було витрачено 1,7 млн гривень.
У грудні 2020 року НАЗК оприлюднило висновки про результати аналізу фінзвіту «Перемоги Пальчевського» за третій квартал 2020 року. НАЗК виявило низку порушень: відсутність даних про один із банківських рахунків партії, невідображення витрат на конференцію, ймовірне використання понад сотні підставних донорів та заниження на 20 млн витрат на зовнішню рекламу.
Від 2018 року Пальчевський став частим гостем на телеканалах «112 Україна», «NewsOne» та «ZIK», пов’язаних із головою політради партії «Опозиційна платформа – За життя», кумом президента Росії Путіна Віктором Медведчуком. Також Пальчевський з’являвся в ефірі каналу «Україна 24», що належить Рінату Ахметову.
На телеканалах Медведчука Пальчевський фігурував як «бізнесмен, телеведучий» та «соціальний лікар». Згідно з моніторингами видання «Детектор медіа», на каналах Медведчука Пальчевський піднімав рейтинги, піарив себе, коментував усе підряд.
Використано матеріали проекту «Політхаб» руху «Чесно».
Останнє оновлення: 03.11.2021