Американські гойдалки
Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні
Аналітика, дані і текст: Інна Гадзинська, Сергій Міхальков, Михайло Тимошенко, Володимир Литвинов
Дизайн та графіка: Надя Кельм, Євгенія Дроздова

Конгресмен Марк Амодей у квітні 2022 року заявляв, що українці чудово себе проявляють у боротьбі за свою незалежність і їм потрібно надавати допомогу. У Конгресі він підтримував усі проукраїнські ініціативи, але у квітні 2024 року несподівано голосував проти виділення допомоги Україні.
Сенатори Том Коттон і Ліндсі Ґрем у вересні 2023 року підписали листа до президента США Джо Байдена із закликом дати українцям ATACMS (ракети з радіусом дії від 165 км до 270 км залежно від модифікації). У лютому 2024-го вони голосували проти законопроєкту про виділення допомоги Україні. А вже у квітні обидва проголосували «за».
Таку непослідовність у рішеннях можемо спостерігати й в інших американських політиків. Чому відбуваються такі перепади?
Ми дослідили середовище, яке цьому сприяє, у політичній, медійній та експертній сферах. У результаті виокремили широкий спектр груп противників підтримки України від прихильників Трампа до комуністів і дослідили екосистему взаємної підтримки поміж тих, хто займає таку позицію.
Протягом листопада 2023-го — квітня 2024-го ми опрацювали кілька тисяч одиниць контенту, де згадувалася війна в Україні. А саме висловлювання і публікації впливових у США публічних осіб та організацій, розміщені на відкритих інтернет-ресурсах. Читали статті й дописи в соцмережах, переглядали відеосюжети й слухали подкасти, у яких згадувалася Україна починаючи з 24 лютого 2022 року.
Брали до уваги передусім політиків і конгресменів, журналістів, інфлюенсерів, медійні організації, аналітичні центри та громадських активістів, але не відстежували весь контент, який поширює та чи інша особа або організація. Наявність бодай однієї одиниці контенту чи дії, спрямованої на зменшення або припинення підтримки України, була достатньою умовою для відображення в цьому переліку.
Проаналізувавши ключові аргументи, які використовують противники підтримки, ми виокремили та спростували кілька десятків ключових наративів, співзвучних із тими, які поширює Росія і в яких вона зацікавлена, воліючи позбавити українців підтримки Заходу на полі бою.
Ми не ставили за мету дослідити весь інформаційний простір і всі аргументи, які наводять противники підтримки України з боку США, і зафіксували лише ті, які найактивніше циркулюють у сфері політики, медіа та в експертних спільнотах.
Також ми дослідили інформаційне середовище та пов’язаність поміж осіб і спільнот, що потрапили до нашого поля зору: чи підтримують вони одне одного публічними висловлюваннями або спільними діями.
Інформаційні партнери:


Зброя і кошти, виділені американським народом протягом першого року повномасштабного вторгнення Росії, допомогли Україні вижити, втриматися і відкинути ворога.
Мільйони американців, які мають різні політичні переконання, досі вболівають за Україну й виступають за її підтримку. Але фінансова і збройна допомога держави наприкінці 2023-го призупинилася на пів року. Спікер Конгресу Майк Джонсон протягом кількох місяців не ставив на голосування відповідні законопроєкти, хоча теоретично це рішення мало двопартійну підтримку в США.
Рішення про допомогу було ухвалене більшістю в Палаті представників 20 квітня 2024 року, хоча соратники Дональда Трампа всіляко намагалися цьому перешкодити і врешті вони (а саме 112 членів Палати представників) голосували проти.

20 квітня 2024 року. Демократи в Палаті представників радіють голосуванню за виділення допомоги Україні
«Українські прапори майорять у залі Палати представників Сполучених Штатів, коли вони голосують за те, щоб відправити більше ваших важко зароблених грошей корумпованому іноземному режиму. І так само вони вигукують “УКРАЇНА! УКРАЇНА!”, радісно працюючи над захистом кордонів України, а не наших», — написав сенатор Ренд Пол на сторінці в соцмережі X 20 квітня, після голосування про виділення $95 млрд на підтримку України, Ізраїлю і Тайваню.
Зволікання мало тяжкі наслідки на українському фронті: що менше зброї, то більше гине українських бійців і зрештою ЗСУ змушені поступово відступати.
Але події в американському парламенті — це лише верхівка айсберга. У Штатах діє безліч громадських організацій, популярних активістів, політичних оглядачів, які методично виступають за самоізоляцію США й висловлюються проти підтримки України.
Їхня діяльність варта уваги з огляду на тривалу війну з Росією і високу залежність України від допомоги США, яку стає дедалі важче залучати.
Наше дослідження не є вичерпним переліком усіх публічних осіб, які вважають, що Україну потрібно залишити без допомоги. Це лише зріз помітних голосів і поширених тез, які часто співзвучні з тим, що транслює Кремль.
ФІГУРАНТИ
Загалом у нашому переліку 386 особи та 76 організацій — це політики, політичні рухи та угруповання, медіа та журналісти, експерти та аналітичні центри (деякі фігуранти належать до двох різних сфер одночасно). Перелік не претендує на вичерпність.
Трохи більш як половина фігурантів цієї вибірки належить до правих, приблизно кожен восьмий — до лівих, інші не асоціюють себе з певними ідеологічними платформами. Праві — це переважно політики, які належать до трампівського крила Республіканської партії. Більшість лівих — антивоєнні активісти й партії лівого спрямування, які закликають владу припинити фінансування України. Більшість медіа, медійників, експертів та аналітичних центрів, які потрапили до цього переліку, не мають чітко вираженого правого чи лівого ухилу.
З них 50 співпрацює з російськими медіа та фінансованими владою ініціативами й під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну (після 24 лютого 2022 року). Деякі переїхали жити до Росії та на окуповані території України. Близько 30 журналістів та інфлюенсерів працюють як репортери та дописувачі в російських медіа, а також є спостерігачами на незаконних референдумах на окупованих Росією територіях.
Більше ніж 30 фігурантів (як осіб, так і організацій) помічені в поширенні теорій змов та іншої конспірології. Дві третини конспірологів у цьому переліку належать до медіасфери, менш як третина — до політики й лише троє — до експертного середовища.
У політичній царині ми виділили власне політиків та політичні партії й рухи, громадські організації, а також політичних активістів та інвесторів політичних сил. Майже всі політики — члени Республіканської партії, за винятком двох лібертаріанців та очільників кількох малих лівих політсил. Серед політичних активістів та рухів переважають ліві — здебільшого це пацифісти. До них також належить нечисленне політичне об’єднання демократів («Загін» у Конгресі США). До сфери політики також зарахували кількох бізнесменів і венчурних капіталістів, оскільки вони дають гроші політикам, які вимагають припинити надання підтримки України. Це переважно інвестори республіканців.
Ми включили до переліку 116 членів Палати представників Конгресу США (загалом у ній 435 осіб) та 21 сенатора (зі 100 членів Сенату), які не підтримали законопроєкт про виділення допомоги Україні у квітні 2024 року. Усі вони члени Республіканської партії. Більшість — активні прихильники Дональда Трампа, які також виступають за призупинення надання підтримки Україні.
У переліку близько 100 журналістів і більше ніж 30 медіа, серед яких лише одне мейнстримне. Серед медійників багато авторів подкастів і ведучих політичних ток-шоу. Ті, кого забанили в мейнстримних соцмережах та медіа, створюють власні канали поширення інформації, зокрема й закриті.
Інфлюенсери, яких тут близько 30, мають різні переконання. Серед них є ліві, праві, а також ті, хто працює на російські медіа або переїхав до Росії. Хтось належить до експертної спільноти, хтось є політичним активістом, хтось журналістом. Але всі вони мають багатотисячні, а іноді й мільйонні аудиторії в соцмережах.
Правих медійників у цьому переліку близько 30, лівих до 10. Ідеологічна платформа більшості (близько 90) не означена. Дві третини медійних організацій тяжіють до правої ідеології, є кілька лівих. У правих медіа домінує ізоляціонізм щодо війни в Україні. Ліві ресурси містять заклики припинити кровопролиття, переставши постачати зброю в Україну.
Ми включили до переліку 30 аналітичних центрів та більш ніж 80 експертів, серед яких є науковці, ветерани, політичні консультанти та колишні політики. Серед експертів чимало прихильників ізоляціоністської політики США, які представляють аналітичні центри, антивоєнні та кліматичні ініціативи.
Ідеологічна платформа більшості експертів та аналітичних центрів у цьому переліку чітко не визначена (до цієї категорії потрапили і російські проєкти). Близько трьох десятків має правий ухил. Серед них проєкти, пов’язані з мільярдером Чарльзом Кохом та політиком Дональдом Трампом. Півтора десятка тяжіє до лівих. У всіх різні аргументи, але висновки часто схожі: потрібно або зменшити обсяги допомоги Україні, або зовсім припинити допомагати.
Розлогішу інфографіку на цю тему дивіться тут.
Інвестори і венчурні капіталісти
Технології компаній Starlink і Palantir, що належать відповідно компаніям Ілона Маска і Пітера Тіля, допомагають українцям воювати, тому їхня присутність у цьому переліку потребує окремих пояснень.
Саме після придбання Ілоном Маском мережі «Твіттер» (нині Х) у ній значно побільшало російської пропаганди, а сам він регулярно транслює на свою 187-мільйонну аудиторію підписників украй скептичну позицію щодо фінансової підтримки України Сполученими Штатами, співзвучну з російськими наративами.
Засновник компаній PayPal і Palantir Пітер Тіль — прихильник ізоляціонізму в сучасній політиці США й один із ключових інвесторів найвпливовіших республіканців (Блейка Мастерса і Джей Ді Венса), які блокують допомогу Україні. Пітер Тіль, Джей Ді Венс і Вівек Рамасвамі у 2021 році інвестували в соцмережу Rumble, яка у 2022-му стала альтернативним майданчиком для ще забаненого тоді у твіттері Дональда Трампа й заблокованого на ютубі російського медіа Russia Today (RT).

Вівек Рамасвамі під час інтерв’ю Такеру Карлсону для його сайту
Мільйонера (майже мільярдера) Вівека Рамасвамі називають молодим Трампом. Він вибув із президентської гонки на користь Трампа, але обидва публічно обмінювалися компліментами й намірами про співпрацю.
Рамасвамі не раз потрапляв у заголовки ЗМІ з антиукраїнськими заявами. Наприклад, казав про те, що «Путін зміг захопити Східну Україну, бо там не було такого опору, як на решті території України», бо «східні регіони України російськомовні й навіть не вважають себе частиною України».
«Східні регіони України російськомовні й навіть не вважають себе частиною України... Саме тому там не було повстанського руху чи опору».
Парламентські вибори у 2014 році засвідчили, що більшість виборців на всій території країни проголосували за сили, які прагнули євроінтеграції. Результати президентських виборів у 2019-му ще раз продемонстрували цю тенденцію. Карта голосувань за Зеленського в другому турі тут.
У 2022 році мешканці східних та південних областей України, які російська армія атакувала 24 лютого, чинили опір окупантам. Росіяни захопили ці території завдяки значній чисельній і збройній перевазі. Беззбройні люди виходили з протестами на вулиці окупованих міст у перші дні після захоплення їх росіянами.
Потім окупанти почали вбивати й катувати мітингарів. Російська армія скоїла численні воєнні злочини на окупованих територіях. Росіяни вбивають, катують і ґвалтують місцевих мешканців за будь-які прояви проукраїнської позиції.
Більше контраргументів на противагу російській пропаганді читайте нижче в статті «Наративи й спростування».
Сенатор штату Огайо Джеймс Девід Венс долучається до блокування підтримки «і словом, і ділом»: і публічними висловлюваннями, і голосами «проти» в Сенаті.
20 квітня 2023 року Венс разом із 18 іншими представниками Республіканської партії США підписав листа президентові США Джозефу Байдену, у якому зазначено, що «необмежена допомога США Україні має бути припинена» й що ті, хто підписав листа, «рішуче виступатимуть проти всіх майбутніх пакетів допомоги, якщо вони не будуть пов’язані з прозорою дипломатичною стратегією довести цю війну до швидкого завершення».
Чарльз Кох — американський мільярдер, із яким пов’язані аналітичні центри Stand Together («Станьте разом»), Quincy Institute for Responsible Statecraft (Інститут відповідального державного управління Квінсі), Cato Institute (Інститут Като), Concerned Veterans for America («Стурбовані ветерани Америки»), що зайняли щодо російсько-української війни ізоляціоністську позицію й закликають не провокувати Росію, остерігатися ескалації, змушувати Україну до переговорів через обмеження військової підтримки тощо.
Ізоляціонізм — незалученість до справ за межами держави і політичної співпраці — був основою офіційної зовнішньої політики США в 1920–1930-х роках. Вступ США в Другу світову війну став поразкою ізоляціоністів. Після перемоги в цій війні Сполучені Штати стали світовою державою з активною зовнішньою політикою.
Експерти цих центрів причинами російсько-української війни, так само як і російські офіційні особи, називають політику США щодо України протягом останніх десятиліть і розширення НАТО на схід.
Єдиний механізм змусити Росію дотримуватися будь-якої угоди — мати достатню силу. Україна повинна мати можливість захистити себе, тільки тоді будь-яка угода матиме вагу.
Росія мілітаризує свою економіку, що свідчить про підготовку до тривалої війни. Немає жодних ознак деескалації заявлених цілей Росії в Україні, і ніхто не визначив реалістичного способу змусити Росію змінити свою риторику, яка не передбачає її воєнної поразки.
Більше контраргументів на противагу наративам російської пропаганди читайте нижче в статті «Наративи і спростування».
НАРАТИВИ. Які аргументи за припинення підтримки України повторюють російську пропаганду
Більшість фігурантів нашого дослідження не мають прямих доведених зв’язків із російським урядом чи пропагандистами. Але аргументи, які наводять багато з них, закликаючи владу відсторонитися від України, повторюють ключові меседжі російської пропаганди, спрямованої на те, щоб позбавити українців можливості оборонятися за допомогою західної зброї та коштів.
Досі звучать навіть давно розвінчані міфи про панування нацистів та американські біолабораторії в Україні, про те, що Революція гідності у 2014 році була державним переворотом.
Ознайомитися з повним переліком виокремлених наративів та їх спростуванням можна тут.
На цій інфографіці відображено кілька десятків найпоширеніших аргументів, наведених у висловлюваннях і публікаціях американських політиків, медійників та експертів, які закликають владу припинити підтримувати Україну в російсько-українській війні.
Пітерсон, Путін і християнські цінності
У середині 2022-го, після знищення росіянами Маріуполя на Сході України, надзвичайно популярний у США канадський психолог Джордан Пітерсон, прихильник Достоєвського, інфлюенсер із багатомільйонною аудиторією в соцмережах, який у 2020-му пів року лікувався в Москві, пояснював рішення Путіна про напад на Україну спробою захистити традиційні християнські цінності від руйнівного впливу Заходу. Це збігається з поясненням вторгнення російською владою, яке вона транслює на внутрішню аудиторію.

Насправді український уряд не заборонив жодної церкви включно з Українською православною церквою Московського патріархату. Чого вимагає український уряд, то це щоб УПЦ МП вийшла зі складу Російської православної церкви, яка не лише підтримує російську агресію проти України, а й бере в ній безпосередню участь.
Більше контраргументів на противагу наративам російської пропаганди читайте нижче в статті «Наративи і спростування».
«Подалі від прірви»
«Немає жодної оголошеної мети російської війни, окрім встановлення більш дружнього уряду в Києві, що виключає майбутнє членство в НАТО», — заспокоює західну спільноту історик Шейн Макмікін, випускник Стенфордського університету, у травні 2023-го на сторінках американського консервативного журналу «Компакт» (Compact). Того самого місяця Росія випустила по «недружньому» Києву десятки сучасних ракет і сотні дронів.

Одна з перших публікацій у цьому журналі, створеному в березні 2022 року, називається «Подалі від прірви». Це звернення редакції, підписане співзасновниками журналу та ще тридцятьма експертами, які застерігають владу США від втручання, ескалації та намірів повалення режиму в Росії. Серед них Ден Колдвелл, очільник фінансованої мільярдером Чарльзом Кохом фундації «Стояти разом» (Stand Together), викладачі американських університетів, журналісти.
Саме в день оприлюднення звернення, 31 березня 2022 року, російська армія відступила з Бучі, що за десять кілометрів на північний захід від Києва, вбивши понад 600 мирних мешканців за 33 дні окупації.
Ці два приклади дуже показові. Багато впливових людей, не розуміючи суті війни і не заглиблюючись у її деталі, повторюють те, що десь чули, і намагаються пристосувати те, про що всі говорять, до своїх поглядів.
А принцип російської дезінформації полягає в тому, щоб створювати безліч джерел, які транслюють вигідні їй наративи. Є ще й інші принципи, зокрема використання «корисних ідіотів». Вони описані в циклі документальних фільмів NYT.
Російський слід
Науковець Ян Дуткевич у статті на сайті Foreign Policy аналізує процеси в американській політиці й пише, що, виступаючи фактично в унісон проти підтримки України, ні праві, ні ліві, ні ізоляціоністи в США не підтримують при цьому Росію і не мають нічого проти українців. Просто так усе збіглося.
Справді, лише приблизно кожен дев’ятий фігурант нашого дослідження має очевидні чинні станом на весну 2024 року робочі зв’язки з російськими структурами, 70% (близько 300 осіб та організацій) часто цитуються в російських державних ЗМІ. Але це впливові фігуранти.
Пригадаймо, що у звіті Держдепартаменту США за 2020 рік йдеться про те, що Росія вміло використовує місцеві обставини та ситуацію на свою користь, націлюючись на окремі групи і створюючи децентралізовану систему поширення своїх наративів, які врешті починають відтворюватися навіть без додаткових імпульсів з її боку й без участі первинних носіїв.
Російська пропагандистка Маргарита Симоньян навіть розповідає в одному з інтерв’ю, як росіяни створюють сотні інформаційних ресурсів, що, на перший погляд, не пов’язані з РФ, «наввипередки з ЦРУ», яке намагається їх блокувати.
У нашому переліку також є сайти російських аналітичних центрів, таких як Фонд стратегічної культури (Strategic Culture Foundation), Новий східний огляд (New Eastern Outlook) та новинний ресурс Південний фронт (South Front). Усі вони базуються за межами США, але мають топтрафік саме зі Сполучених Штатів (а це десятки й сотні тисяч відвідувачів, за даними Similarweb на лютий 2024 року) і поширюють увесь спектр продукованих Росією фейкових новин про Україну, зокрема й через американських авторів та політиків.
У нещодавно оприлюдненому звіті Лабораторії цифрових криміналістичних досліджень (the Digital Forensic Research Lab) йдеться про те, що у 2023 році Росія подвоїла свої зусилля у всьому світі, спрямовані на підрив міжнародного авторитету Києва, намагаючись послабити підтримку Заходу, а також внутрішній український моральний дух.
«У пропагандистській війні Росія залишається цілком відданою проведенню інформаційних кампаній по всьому світу, граючи в довгу гру, щоб пережити будь-яку єдність серед союзників України й продовжувати доти, доки Україна не втратить волю до боротьби», — зазначено в документі.
«Просто зараз, під час нашої розмови, Москва проводить операцію психологічного впливу», — сказала наприкінці грудня 2023-го в інтерв’ю російській службі «Радіо Свобода» експертка Фіона Гілл, колишня співробітниця Ради національної безпеки США. «Ви знаєте ці радянські технології — послабте ворога, перш ніж фактично перемогти його на самому полі бою. Їм потрібно змусити супротивника “відчути” поразку, думати, що він уже зазнав поразки. Це саме те, чим займається зараз Путін, провокуючи дискусії на Заході». І, схоже, має певний успіх.
Сенатор штату Вісконсин Рон Джонсон у лютому пояснив відмову голосувати за законопроєкт про виділення допомоги Україні тим, що не бачить сенсу продовжувати страждання України, яка вже програла, зазначивши, що визнає Путіна воєнним злочинцем. Не проголосував він і у квітні.
ЕКОСИСТЕМА. Як праві й ліві противники допомоги Україні підтримують і просувають одне одного
Серед найбільших «вузлів» взаємної підтримки між фігурантами нашого дослідження — Дональд Трамп, який хоч і не робив заяв про припинення допомоги Україні, але є людиною, навколо якої обертаються багато інших, хто такі заяви робив; його прихильники сенатор Джей Ді Венс; медійник Такер Карлсон; член Лібертаріанської партії Рон Пол; сайт The Grayzone і його засновник Макс Блюменталь; ліві антивоєнні спільноти CODEPINK і Massachusets Peace Action; ультраправий сайт Infowars і його редактор Алекс Джонс та багато інших. Екосистема актуальна станом на початок травня 2024 року.
Розглянемо докладніше роль цих «вузлів» у припиненні підтримки України.
Зображена нижче екосистема актуальна станом на початок травня 2024 року.
- Персони
- Організації
Умовні лінії взаємної підтримки між людьми й організаціями прокладені на основі:
- участі в спільних акціях, організаціях, кампаніях і рухах;
- спільних публікацій, передруків;
- підтримки на виборах (як фінансової, так і на словах, публічної);
- компліментарних інтерв’ю, публічних висловлювань і взаємного поширення контенту на знак підтримки (зокрема, репостів у соцмережах);
- причетності до фінансування та діяльності організацій, проведення акцій.
Трамп, прихильники і послідовники
Хребет кампанії за зменшення підтримки Сполученими Штатами України — трампісти: політики, медіа, активісти та експерти, які підтримують Дональда Трампа, й особисто Дональд Трамп. Конгресмени блокують законопроєкти про підтримку України, найактивніші з них просувають свою позицію серед мільйонів прихильників у соцмережах.

Особисто Трамп не висловлювався прямо проти України з моменту початку повномасштабного вторгнення, лише заявляв, що Росія «зрештою… захопить всю Україну». Також часто повторював, що Україна не здатна перемогти Росію. У квітні 2024 року медіа писали про «секретний мирний план Трампа», за яким Україна має віддати Москві Крим і Донбас.
Лише 20 квітня 2024 року, напередодні голосування в Палаті представників за законопроєкт про допомогу Україні, Трамп хоч і не підтримав його, але вперше публічно визнав, що «виживання України важливе для США», додавши, що це мало б бути набагато важливішим для Європи, і звинувативши європейських союзників у недостатній підтримці України.
Незважаючи на цю заяву, Дональд Трамп у нашому дослідженні залишається ключовим центром тяжіння для тих, хто послідовно висловлюється проти підтримки України.
У лютому 2023 року група з десяти республіканців на чолі з членом Палати представників США Меттом Ґейтцом зареєструвала Резолюцію про втому від України із закликом припинити військову та фінансову допомогу Україні. Ґейтц не раз критикував надання допомоги Україні. Він та деякі інші співавтори проєкту резолюції, зокрема представниця штату Джорджія Марджорі Тейлор Ґрін, Томас Массі (Кентуккі) та Баррі Мур (Алабама), у листопаді 2022 року виступили з ініціативою посилити аудит коштів, які США надають на підтримку України.
Навіть ті, хто підтримував Україну у 2022-му, через два роки, у лютому й березні 2024-го, голосували проти, остерігаючись цькування з боку трампістів і намагаючись зберегти шанси на кар’єру в Республіканській партії, кандидатом у президенти від якої став Дональд Трамп.

Гасло про те, що кошти американських платників податків мають витрачатися виключно на потреби американських громадян, — одна з ключових візитівок президентської кампанії Трампа на виборах, фінальний етап яких відбудеться восени 2024 року. Його позиція корелює з поглядами республіканців, які прийшли до влади у 1920-х, після перемоги в Першій світовій війні.
Позиція Трампа щодо зовнішньої та внутрішньої політики імпонує багатьом неоконсерваторам та ультраправим. Його погляди поділяють аналітичні центри Heritage Foundation (Фундація «Спадщина»), Stand Together («Станьте разом»), Cato Institute (Інститут Като), консервативні медіа One America News Network, Real America’s Voice, The American Conservative, The Daily Wire, Breitbart News, рух Concerned Veterans for America («Стурбовані ветерани Америки») та інші.
«Кузнею кадрів» для трампістів стала студентська правоцентристська організація Turning Point USA (TPUSA), заснована Чарлі Кірком, а мозковим центром — The Center for Renewing America (Центр оновлення Америки).
The Center for Renewing America (Центр оновлення Америки)
Праворадикальна неприбуткова організація, яку заснував Рассел Воут, директор Адміністративно-бюджетного управління Білого дому при колишньому президентові США Дональді Трампі. Як пише Politico, там уже розробляють нову консервативну стратегію на випадок його перемоги на президентських виборах у 2024-му.

Рассел Воут. Фото: Том Вільямс/CQ Roll Call
Організація та її члени, зокрема Рассел Воут, Бредлі Девлін, Кінґслі Вілсон, Гізер Кордаско, Міка Медоукрофт, Кен Куччинеллі, Вейд Міллер, Джеф Кларк, Сумантра Майтра, висловлювалися проти економічної та військової підтримки України.
Як аргумент на користь обмеження надання військової допомоги Україні на сайті організації була опублікована стаття, у якій витягується старе звинувачення в тому, що Північна Корея начебто купила на чорному ринку випущений в Україні ракетний двигун. Українська сторона спростувала ці звинувачення.
Turning Point USA
Turning Point USA (TPUSA) — студентська правоцентристська організація, яка переважно організовує заходи в кампусах коледжів для просування правоцентристської політики та культурних цінностей. У 2018 і 2019 роках основні заходи TPUSA відбувалися в клубі Mar-A-Lago тодішнього президента Дональда Трампа за участю Дональда Трампа-молодшого.
Президент TPUSA Чарлі Кірк виступав на Республіканському національному з’їзді 2016 року й був головою організації «Студенти за Трампа». TPUSA виступає проти залучення США до російсько-української війни й поширює заклики припинити надання допомоги Україні. У часи виборчої кампанії 2020 року вважалася найбільшою протрампівською молодіжною групою в США.

«Наступного тижня Зеленський приїжджає до Вашингтона, щоб залякати американську громадськість і змусити її виписати ще один чек на 24 мільярди доларів на трясовину.
Він приїжджає сюди благати лише за кілька днів після того, як його прессекретар-трансгендер погрожував вистежити і вбити антиукраїнських критиків і “пропагандистів”. Він робить це після того, як погрожував своїм європейським союзникам, що мільйони українських біженців по всьому ЄС почнуть тероризувати країни, які їх приймають, якщо він не отримає безстрокового фінансування війни.
55% американців вважають, що Конгрес США більше НЕ повинен надавати фінансування, а 51% — що США вже зробили достатньо (CNN).
Американський народ має перестати бути об’єктом здирництва з боку іноземного гангстера.
Більше ні копійки».
У цьому твіті йдеться про американську трансгендерну журналістку, бойову медикиню Сил територіальної оборони Сару-Ештон Сірілло, яка протягом місяця в серпні-вересні 2022 року була англомовною речницею Сил оборони України.