ВІДКРИТА МЕДРЕФОРМА

Проект на основі відкритих даних НСЗУ

Медична реформа — це важлива і водночас складна тема. Легко заплутатись у тому, звідки бере гроші лікарня, на що їх витрачає, скільки пацієнтів зазвичай обслуговує один лікар та як відрізняється прогрес медреформи по регіонах. До того ж, реформа ще не завершилась. У 2019 році закінчується перший етап — реформування первинної ланки, сімейної медицини.

Щоб зрозуміти, які зміни відбулися в медичній сфері за два роки реформи, ми створили серію візуалізацій на основі відкритих даних. З чого все починалось?

10 жовтня 2017 Верховна Рада ухвалила закон, який дав старт медичній реформі. Головна його мета — змінити принципи фінансування охорони здоров’я. Відтоді лікарні та лікарі-підприємці отримують гроші за реально надані послуги — операції, аналізи та за пацієнтів, що підписали з ними декларації. Гроші йдуть до лікарень напряму, розподіляє їх Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Служба отримує гроші з державного бюджету і визначає, скільки потрібно платити за ті чи інші послуги. Вартість послуг пізніше затверджує Кабінет Міністрів.

Завдяки співпраці НСЗУ з Міністерством цифрової трансформації, дані щодо першого етапу медреформи відтепер стануть доступними кожному на веб-порталі відкритих даних. Завдяки цим даним і візуалізаціям на їхній основі ми можемо оцінити, як змінилась медицина від початку реформи.

Останнє оновлення: 16 листопада 2020 року

Що розповідають дані про реформу?

Створено Текстами

texty.org.ua