Білоус Артур

Білоус Артур

В Інтернеті фігурує як політичний експерт та політолог. Український політик (народний депутат 3-го скликання), однак останні 20 років активною політикою не займався.

У 2021—2022 роках був спікером на проросійському телеканалі Євгена Мураєва «Наш», також його ретранслював проросійський ресурс «Знай.UA»1.

Крім того, у травні 2021 року був гостем на підконтрольному Медведчук телеканалі «Перший незалежний», де переконував, що кримінальна справа проти Медведчука є політичною, а судді та правоохоронні органи нібито мають намір затягувати її через відсутність доказової бази. Після цього на низці інтернет-ресурсів, що до війни регулярно розміщували статті з піаром Медведчука, з’явилися однотипні матеріали на основі коментаря Білоуса:

  • Билоус: Сторонники и противники Медведчука едины в одном — этот процесс является политическим (27.05.2021) (golos.ua2)
  • Эксперт пояснил, почему власти Украины будут затягивать дело Медведчука (28.05.2021) (kp.ua3)

Чим займається після 24.02.2022

У липні 2022 року Білоуса затримали під час отримання хабара4. За даними слідства, колишній нардеп вимагав гроші у представника підприємства за обіцянку вплинути на ухвалення позитивного рішення в цивільній справі суддями одного з районних судів Києва й апеляційної інстанції. Підозрюваного затримали під час отримання частини хабаря (92 500 гривень).

У квітні 2023 року СБУ затримали помічницю Білоуса, яка пропагувала «русскій мір». «Зловмисниця розповсюджувала фейкові антиукраїнські новини, критикувала чинну владу, закликала до змін територіальних меж України та глорифікувала військових РФ. Вказаний факт був виявлений у ході документування іншого злочину, пов’язаного з одержанням неправомірної вигоди колишнім народним депутатом України» (викриття Білоуса на хабарі роком раніше — texty.org.ua).

Станом на липень 2023 року Білоус активно не коментував політичні події. Проте у ЗМІ стали з’являтися коментарі, пов’язані із комунальним господарством, де Білоус фігурує як партнер ТОВ «Юржитло»5: розповідає, «як убезпечити себе від відрізання комунальних послуг, якщо ви тимчасово не можете їх сплачувати». Цілком можливо, що йдеться про нову діяльність Білоуса, яку він буде просувати тепер уже в якості комунального юриста, який бореться з ненависними природними монополіями у сфері ЖКГ. Також раніше в якості юриста цього об’єднання Білоус коментував питання декомунізації Києва6. Раніше спеціалізовані ЗМІ писали, що «Юржитло», серед іншого, обслуговує компанії зі сфери дорожнього будівництва7.

Політична кар’єра

З 2000 по 2001 рік був членом партії «Нова політика»8.

З 1998 по 2002 рік став народним депутатом 3-го скликання як №19 партії НДП і на момент обрання був позаштатним радником президента України Леоніда Кучми.

У 1996 керував службою віцепрем’єрміністра України з політико-правових питань.

У 1994 року брав участь у виборах народних депутатів України (виборчий округ № 22, м. Київ). За результатами першого туру виборів отримав підтримку лише 12,02% (3 місце серед 19 претендентів) і не був обраним до парламенту.

З 1993 по 1994 роки був заступником начальника та начальником інформаційно-аналітичного управління Міністерства України у справах національностей та міграції.

З 1991 по 1996 рік був членом Партії демократичного відродження України (ПДВУ), а після того, як партія об’єдналася з Трудовим конгресом у НДП, став членом новоствореної політсили і очолював політраду пртії до 1999 року.

З 1991 по 1992 рік був референт-консультантом нардепа України Володимира Філенка.

У статті використано матеріали проекту «ПолітХаб», створеного Громадським рухом «Чесно».

Останнє оновлення: 10.01.2024

Помічений(а) у піарі: