Мані
пуля
тр

Рекомендуємо переглядати гру в портретній орієнтації

Cтвори найгірше ЗМІ і стань популярним

Мані
пуля
тр

Cтвори найгірше ЗМІ і стань популярним

Будь-які збіги з рельними ЗМІ є абсолютно випадковими

Кількість
читачів

Блок 1
Блок 2
Блок 3
Блок 4
Блок 5
Блок 6

0

кількість
читачів

У нашій грі за 40-50 ходів ви побачите, до яких маніпуляцій вдаються не надто сумлінні журналісти, щоб збільшити аудиторію. З кожним кроком ви відкриватимете новий трюк: оформити видання на бабцю, засипати «зрадою», репостити дописи з соцмереж, підписувати героїв як «Вася П.», «Катерина І.», видавати пересічних громадян за експертів, вигадувати фейки, додавати в заголовки якнайбільше емоцій. Кожен із цих ходів приносить певну кількість балів. На екрані відображається кількість читачів, залежно від того, наскільки вдалим виявився хід.

Ласкаво просимо у світ маніпуляцій! Покажіть, на що здатні ВИ!

ТЕКСТИ ІМІ

Дивись,
що ти зробив!

Тепер оберіть редакційну концепцію для найкращого просування ідей та росту популярності:

 • Критичні новини, адже все навкруги нас розчаровує

  +15 000 читачів. Реформи провалились, всі крадуть, свята скасовують, в дитсадках голодують діти. Ви також знаєте все про політичні змови, а якщо не знаєте, то відчуваєте. Інформація від анонімних джерел та негатив - ваш шлях до довіри!

 • Розслідування! Хабарі і корупція - найбільш гарячі теми.

  +12 000 читачів.Розслідування і активізм не тільки змінять світ, але й зроблять вас популярними. Необов'язково доводити розслідування до кінця, чи взагалі їх проводити. Достатньо показати пару фактів і завершити риторичними запитаннями на кшталт “Звідки він взяв на це гроші? Нехай люди здогадаються самі!”

 • Новини, які цікаві простим людям: гороскопи, рецепти, кросворди, корисні поради

  +10 000 читачів.До Землі наближається астероїд, а в центрі Запоріжжя відкрився вхід в пекло. Уряд мовчить про це, бо сам хоче знищити українців через програми щеплень. Відома співачка Дурачкова роздяглась і сіла на шпагат.

 • Новини про все підряд, основна фішка - зашкварні заголовки, багато репостів з соцмереж, спорту, сексу, міжнародки і політики

  +20 000 читачів.У вас буде спеціальний відділ, який буде вигадувати найбільш екстремальні заголовки, щоб у читачів ставало волосся дибки, а тремтяча рука сама тягнулася клікнути і прочитати.

 • Якою буде ваша посада у виданні

 • Головред, він же власник. Гроші на створення ЗМІ позичив. На сайті про це не вказано, але ми написали про це прес-реліз і розіслали.

  +5040 аудиторії.Періодично вас буде “кошмарити” податкова, але ви зможете все “порішати”

 • Власник, не приховую цього і пишаюсь в ЗМІ. На сайті про це не вказано, про всяк випадок.

  +2014 аудиторії. Оскільки всім буде достеменно відомо, що ви власник, не буде інтриги. Мало того, після того, як ви затримали на три місяці виплату зарплат в конвертах своїм співробітникам, про вас погано написали інші ЗМІ.

 • Сайт належить вашій бабці/вашому адвокату. Про вас нічого не буде відомо офіційно. Будуть ходити чутки.

  +10344 аудиторії. Вітаємо, найкращий варіант! З одного боку, це легально, і на вас нічого не “навісять”, ха-ха. І відхреститися завжди можна, в разі чого.

 • Ніде не буде жодної інформації про те, кому належить ваш сайт, хто головред, і хто робить новини. Нехай ламають голову.

  +2002 аудиторії.Не дуже добрий варіант, це підозріло. Лишіть хоч якусь ТОВку і контакти для найбільш допитливих з аудиторії.

 • Оберіть назву свого сайту із запропонованих:

 • Хана.ua

  +1500 аудиторії. Звучить, як удар батога. Це приверне увагу, крім того, народ любить коли його лякають, тож це хороший вибір

 • Стопхабар

  +1000 аудиторії. Непогано, антикорупційна риторика все ще працює

 • Повір

  +500 аудиторії. Нейтральна назва.

 • Паровоз

  +1000 аудиторії. Непогано, дивні назви привертають увагу.

 • БЛОК 1.
  Підготовка

 • Гра складається з 40-50 кроків. Учасник – політик, який запустив інтернет-медіа і намагається наростити його (і свою) популярність і впливовість. Уважно читайте підказки консультанта у вікні праворуч.

 • Але пам'ятайте, що розміщувати тільки фейки може бути небезпечно! Обов’язково слід розбавляти їх реальною інформацією! Про це - у наступному блоці.

 • Працюємо з фейками
  Читачі "розкусили" фейк і викривають вас в соцмережах. Що будете робити?

 • Заявляємо про тиск влади на нас і про цілеспрямовану атаку ботів, бо ми її критикуємо. Пишемо новину про це, цитуємо «наших» депутатів і народ з ФБ.

  +576 аудиторії.Заяви про тиск на свободу слова завжди звучать переконливо! А ще зробіть окрему рубрику на сайті, щоб всі бачили, як хтось наступає на горло справжній журналістиці

 • Пишемо публічну заяву про тиск на нас і виходимо на акцію протесту. Заяву надсилаємо в усі міжнародні організації.

  +23 аудиторії.З одного боку – профіт, про вас всі говорять. Але з іншого – ви перегнули палку, журналістська спільнота вас не підтримала, і навіть зробила заяву про те, що ви маніпулюєте. Однак, ваша цільова аудиторія переважно цю заяву не помітила

 • Ігноруємо вимоги спростувати, натомість постимо історію про те, як саме наше ЗМІ допомогло спасти котика.

  +1123 аудиторії.Найкраща стратегія. Новин сотні і тисячі, навіщо згадувати те, про що писали вчора? Краще розкажемо про нові випадки насильства, кримінал, поставимо побільше голих фоток, і ще поставимо відео – врятували кота!

 • Наша журналістка Дарія Апрєльская особисто це бачила! Пишемо про це емоційний репортаж, не забуваємо вставляти фрази «ймовірно», «можливо». Якщо подадуть до суду - заявимо про тиск.

  +534 аудиторії.Вибачаються тільки слабаки! Як там казав Геббельс - чим відвертіша брехня, тим більше в неї повірить натовп? Не відхиляємося від курсу!

 • Вибачаємося, пишемо уточнення.

  +50 аудиторії.Хтось почне вам довіряти, але більшість знає, що вибачаються тільки слабаки.

 • Працюємо з фейками
  Оберіть фейк!

 • МОЗ збирається дозволити продаж наркотиків

  +576 аудиторії.Чудово! все, що стосується здоров'я, завжди привертає увагу. Але МОЗ встиг спростувати, і ви виглядаєте не дуже добре, наступного разу готуйтеся краще

 • В’ятрович заборонив 8-ме березня

  +1078 аудиторії.Кайф! Зараз почнеться шум!

 • В Києві відключать світло на два місяці, вслід за гарячою водою.

  +276 аудиторії.Ваша цільова аудиторія – вся Україна, а не кияни. Ширше мисліть, ширше!

 • Майдан був спецоперацією США

  -108 аудиторії.Ну гаразд, це вже давно проїхали. Для тих, хто в таке вірить - це не буде новиною. А інші – лише розсміються. Краще знайдіть щось ефективніше!

 • Аптекарка продавала проколоті презервативи вболівальникам ЧМ-2018

  +1009 читачів.О! І весело, і звучить реалістично! А теми, пов’язані з сексом, завжди сильно привертають увагу! Бонус: вас перепостили всі провідні українські інтернет-ЗМІ і навіть кілька міжнародних

 • Ми починали проект, щоб повідомляти людям правду. Нам такі заголовки не підходять

  -1100 втрати аудиторії. Читачам цікаве шоу! Кому та правда треба, будьте реалістами!

 • Працюємо з експертами.
  Дайте відповідь ТАК або НІ

 • Беремо коментарі у пересічних громадян, реально існуючих, даємо їхні повні імена. Питаємо їх про війну, про курс гривні, про дитячих лікарів, про реформи й політику.

  + 1089 аудиторії. Чудове рішення! Ви на шляху до успіху. Саме реальні люди, наші громадяни, знають всю правду, вони говорять тими словами, що й уся Україна, а не оцим мудрованим потоком термінів, який нікому не потрібен. Плюс, їх же можна підібрати під нашу точку зору, а з фахівцями це не вдасться!

  Ви втратили 178 читачів. Без думки баби Галі з Козятина ваші новини не такі цікаві та клікабельні, читачі втекли до тих, хто знаходить цікаві думки з народу!

 • Ми підписуємо фахівців коротко і зрозуміло, наприклад, «експерт з міжнародних відносин».

  + 1089 аудиторії.Непогане рішення! Не варто вказувати посади експертів та писати їхній бекграунд! Достатньо - «Василь Базарченко, політолог”. Ніхто не гуглитиме, аби дізнатися, що Василь – на зарплаті в партії, яку хвалить, і потрапив у базу фальшивих соціологів

  + 7 читачів. Поки ви три дні чекали відповіді від Петра Розумахіна, який розбирається в біологічному розмаїтті азово-чорноморського екологічного коридору, ваші конкуренти опублікували експертну думку баби Валі з ринку та істеричного депутата. Читачі повірили їм.

 • Нехай експерти пишуть нам блоги, а ми будемо їх ставити в стрічку новин. Або ще простіше – будемо брати коментарі по темі з соцмереж, і ставити в стрічку новин! Дешево і сердито!

  + 510 аудиторії.Хороше рішення. Можна обирати тільки ті коментарі, які вам підходять ідеологічно чи подобаються. Вони додадуть драйву вашій стрічці. Як вам заголовок: «Експерт Голопупенко: вкрали і брешуть!!!» (насправді, Голопупенко – кухар ресторану «Хата Пузатим», але пише в соцмережах багато і дуже агресивно)

  - 53 аудиторії. Та у вашій стрічці новин зовсім нема чого читати! Де ж ці поради Комаровського, як налагодити мир в Україні, чи думка Рабіновича, як правильно лікувати рак? Аудиторія почала потроху тікати…. Не кажучи про те, що вам доведеться розширювати штат, ваші два журналісти і один редактор не встигають брати реальні коментарі у експертів.

 • Працюємо з джерелами.
  Дайте відповідь ТАК або НІ

 • Викриваємо щось з посиланням на конкретні, а не анонімні джерела.

  + 530 аудиторії. Ви потрудились, але з’ясувалося, що викриття не дуже серйозне. Конкуренти написало матеріал на цю саму тему, додавши «смажених фактів» без джерел і процитувавши анонімів. Ваш матеріал пройшов непоміченим

  + 1011 аудиторії. Анонімні джерела - чудовий вибір, щоб прикрити недостатні докази, нехай спростовують. Конкуренти написали матеріал на цю ж тему, але з конкретними джерелами, що тільки додало вам довіри.

 • Постійно публікуємо інфу, яку нам зливають, і стаємо єдиним джерелом інформації. Ексклюзив сприяє не тільки довірі, а й цитованості.

  + 1023 аудиторії. Чудова стратегія, зливи завжди посилюють конспірологію, та й інформацію можна не перевіряти, навіщо. Однак, ви стали жертвою маніпуляцій провладної партії, яка використала вас, щоб замочити опонентів

  + 510 аудиторії. Невже ви хочете, як те BBC, перевіряти кожне джерело, аби вам дійсно довіряла аудиторія? Похвальна амбіція, але ж ми в Україні, а не в Британії. А от ваші конкуренти не такі етичні, і поки ви перевіряли інформацію, вони її опублікували й так

 • Пишемо історії про людей, адже це ближче і зрозуміліше нашій цільовій аудиторії. Підписуємо «Вася П.», «Катерина І.», наші герої - банкіри, ветеринари, співробітники супермаркету, домогосподарки, столяри і лікарі.

  + 1009 аудиторії. Найкраща стратегія. Прості людські історії йдуть на ура! Їм довіряють, навіть якщо це репости з соцмереж про Марію П., яка поїхала в Туреччину відпочивати і цілу ніч не відповідала на дзвінки. ЇЇ чоловік написав про це пост. Саме це і є справжня соціальна журналістика - репостити соцмережі.

  + 206 аудиторії. Ой. Ви що, хочете шукати справжніх героїв і записувати з їхніх слів? Та у вас всього п’ять журналістів, схаменіться! Та й у соцмережах же не роботи пишуть, а реальні люди. Тому репости – це цілком виправдано. Поки ви шукали справжніх героїв, ваші конкуренти репостили соцмережі, вигадували героїв, і аудиторія перебігла до них.

 • БЛОК 2.
  Нарощуємо довіру

 • Ух-ти, обрана вами назва та стратегія принесла вам багато читачів! Але тепер треба наростити довіру до новин. Що зробите для цього?

 • Як почуваєшся?

 • Круто, мені подобається

  Тоді вперед, продовжуємо!

 • Ннну, це все ж якось неетично...

  А як зарплату платитимеш співробітникам? У них діти і кредит. Не ведись на туфту, в цьому світі все дозволено, ставай професіоналом!

 • Згадайте шкільний курс літератури, додайте гіберболи, метафори та перебільшення
  (приклади з реальних ЗМІ):

 • Кінчилась Україна - дострибались до Європи: щирі українці масово тікають у Польщу

  +1056 аудиторії.Дуже драматично! Те, що треба!

 • Румунія почала окупацію України: ЗМІ

  +807 аудиторії.Ууууу… Аж самому стало страшно, ні?

 • Масова втеча з української армії: у розшуку сотні дезертирів

  +1067 аудиторії.Так! Перебільшення багато не буває!!!

 • Падіння гривні невідворотнє: владу треба міняти терміново - Баригович

  +804 аудиторії.Так, так, так! Нагнітати і ще раз нагнітати!

 • “Неіснуючі борги”: як Вройсман заробляє на українцях

  +706 аудиторії.Непогано! Загадковість приваблює!

 • Емоції в новинах – завжди чудовий вибір. Ми рекомендуємо запустити власний мем і використовувати його не тільки в новинах, а й у соцмережах. Оберіть ваш мем:

 • «Міхомайдан»

  +109 аудиторії.Так собі, не пішло

 • «Підозра»

  +645 аудиторії.Звучить якось образливо, за це додаткові бали

 • «Євробляхери»

  +555 аудиторії.Непогано

 • «Жесуїпорошенко»

  +156 аудиторії.Складно читати, це для просунутої аудиторії

 • «Зрадофіли»

  +677 аудиторії.Непогано, понагнітаємо

 • Концепцію ви вже зрозуміли. Тепер втілюємо її на практиці! Чим страшніший заголовок - тим більше кліків. Але не перегинайте палицю, нам потрібна довіра!

 • «Просив хлібчика і водички": на Кіровоградщині батьки морили голодом сина. Фотофакт

  +1099 аудиторії.Ідеально, і страшно, і довіра – адже є фото!

 • Берег всіяний трупами: в Миколаєві сталося лихо

  +823 аудиторії.Непогано, але частина аудиторії вже чула по радіо про екологічні проблеми Миколаївщини, і не клікне на вашу новину

 • "Блювати хочеться": в супермаркеті Києва зняли гидоту

  +898 аудиторії.Непогано, але це уже не нове

 • "Упав, стікаючи кров'ю!" Розкрилися нові деталі звірячого вбивства батька доньками

  +445 аудиторії.Тут трішки ви перегнули палицю

 • Лідер правих закликав до радикальних дій щодо ЛГБТ-спільноти

  +500 аудиторії.Так собі, занадто нейтрально… старайтесь ще

 • Відомі персоналії також непогано виглядають в емоційних заголовках
  (приклади з реальних ЗМІ)

 • Тимошенко опустила українців нижче рабів Давнього Єгипту

  +556 читачів.Хороший вибір!

 • Луценко повідомив про найстрашнішу епідемію у Генпрокуратурі

  +556 читачів.Хороший вибір!

 • Порошенко віднайшов привід хильнути

  +556 читачів.Хороший вибір!

 • Ляшко посварився з депутатами через чоловічі сідниці

  +556 читачів.Хороший вибір!

 • Парубій летить до Ізраїлю на тлі антисемітських скандалів в Україні

  +556 читачів.Хороший вибір!

 • Емоція № 2. НЕНАВИСТЬ
  (оберіть заголовок)

 • Українська мова - жлобська, не хочу нею користуватися - депутат

  +1034 аудиторії.Ідеальне потрапляння, прямо в яблучко ненависті!

 • Сирійські біженці жорстоко розправилися із молдавською дівчинкою

  +9 аудиторії,фокусуйтеся більше на українських темах

 • У Києві п’яний нігерієць на джипі розгромив поліцейське авто

  +522 аудиторії,Непогано, старайтесь далі!

 • В Україні різко скоротили всі субсидії: соцмережі в шоці

  +1034 аудиторії.Більше ненависті до держави, це у нас люблять. Чудовий вибір!

 • Сволота: в Україні масово травлять бездомних собак

  +723 аудиторії. Hепогано! Ми бачимо, що ви стараєтесь

 • Порвали рот і погрожували переїхати машиною: в Україні побили шахтаря

  +1087 аудиторії.Хороший вибір!

 • Розміщуємо маніпулятивні заголовки й додаємо в них емоцій.
  Емоція № 1. СТРАХ
  (оберіть заголовок)

 • Грандіозна епідемія кору йде по Україні, зафіксовано десятки смертей

  +1004 аудиторії.Яскравий епітет у заголовку, який не має стосунку до реальної дійсності – це чудовий вибір

 • Свідки потопу у Кримську: мертве місто, виття собак, гори трупів на узбіччях

  +234 аудиторії.Так собі, нашу цільову аудиторію не дуже цікавлять проблеми якоїсь дупи світу.

 • У Києві агресивні ворони нападають на перехожих та пробивають голови

  +723 аудиторії.Непогано, але краще щось всеукраїнське

 • Україна створила депресивні гетто для переселенців

  +545 аудиторії. Так собі, кому вони треба, ці переселенці, наступного разу обирайте щось більш пов’язане з інтересами пересічного громадянина

 • Українська залізниця розвалюється: вже завтра можлива аварія

  +1023 аудиторії. Чудовий вибір!

 • Нагнітати страхи - це якось не по-людськи, у нас і так чотири роки війна, треба робити більш зважені заголовки

  -1000 аудиторії.Ну ви й зануда! Так аудиторію не збереш, народу подобається читати депресняк!

 • БЛОК 3.
  Працюємо з емоціями і заголовками

 • Здається, вам вдалося залучити досить багато читачів, вітаємо! Продовжуємо далі!

 • Вітаємо!Інші медіа підхопили вашу теорію і розкручують її далі! До вас потягнулися політики, що прагнуть піару, і вас хоче купити один відомий олігарх. Правда, ще мало пропонує.

 • Тепер, коли ви вже набили руку на заготовках із соцмереж, вам треба обрати власну конспірологічну теорію і розкрутити її.

 • В кока-колу додають наркотики, щоб нам постійно хотілось її пити

  -506 аудиторії.Занадто тупо! В таке давно ніхто не вірить! У вас зменшилась кількість підписників. спробуйте інший варіант

 • Реформа освіти скасувала шкільні бібліотеки. Тепер наші діти не зможуть прочитати книжки, тільки за гроші.

  +707 аудиторії.Спрацювало! Але для небагатьох… Занадто підозріло…

 • Дозволять продаж землі, і всю Україну скуплять американці та китайці. України більше не буде!

  +1006 аудиторії.Так! Ця тема вічна! Ваша популярність зросла!

 • Американці будують в Україні мережу секретних лабораторій, щоб тестувати тут хімічну та біологічну зброю.

  +9 аудиторії.Неоднозначна реакція читачів. Для декого це смішно і він відписався від вашого видання, але для багатьох ця новина стала ласим шматочком для їхнього параноїдального світогляду!

 • Супрун збільшує програму вакцинації в Україні без належного контролю.

  +1105 аудиторії.Так! Це саме та тема, яка заведе публіку!

 • Уряд збільшив витрати на своє утримання, виплати іншим категоріям громадян не змінились.

  +29 аудиторії.Занадто слабко і нейтрально! Більше емоцій! Слід було розказати, як голодують пенсіонери!

 • ЄС плювати на Україну: нас кинули напризволяще у війні

  +1060 аудиторії.Чим чутливіша тема, тим легше викликати емоції. Так тримати, чекайте на ґвалт обурених та піддакування скептиків!

 • Переробляємо обрану нами історію під новим заголовком:

 • Крок 2. Призначте винного і мочіть його!Часу і грошей на реальне розслідування немає. Та й кому це потрібно! Тому обираємо сторону, яку звинувачуємо:

 • Місцева влада

  +200 аудиторії.Непогано, але дрібно. Наступного разу беріть вище - депутати, президент, уряд!

 • Чиновники чи олігархи

  +500 аудиторії.Вони все розікрали і жирують за наш рахунок. Дуже добре!

 • Депутати

  +500 аудиторії.Народ їх ненавидить і автоматично повірить усьому, що про них пишуть Чудовий вибір!

 • Президент, уряд

  +1000 аудиторії.Супер! Клікабельна зрада - велика зрада!

 • Ми проведемо справжнє розслідування і розберемося, що стало реальною причиною проблеми.

  +100 аудиторії.Купка зануд оцінить, але більшості це не треба. Ваші читачі від вас тікають.

 • Крок 1. Оберіть із соцмереж історію, варту розкрутки. Пам’ятайте, що вона має викликати злість або страх.

 • Богдан І. розмістив фото, на яких, схоже, тріщини в опорах нового моста.

  +1034 аудиторії.Корупція, це ж очевидно! Вкрали на будівництві

  Корупція небезпечна для життя: новий міст з тріщиною (ФОТО!!!)
  +1099 читачів!Дуже добре пішло! Люди лютують!
 • Олена Г. написала, що в її місті хочуть побудувати сміттєпереробний завод, хоча мешканці проти.

  +506 аудиторії.Очевидно, бізнесюки заплатили кому треба бабло!

  Сенсація!!! Влада хоче завалити Прилуки сміттям!
  +505 - непогано! Але можна ще сильніше!
 • У Наталки Б. в дитячому таборі донька отруїлась морською капустою, і її довелося забрати.

  +1001 аудиторії.Бідні діти жили в наметах на сирій землі, без опалення. Середньовіччя!

  Скандал!!! Владі плювати на малих українців. Історія простої жінки Наталки всіх шокувала!!!
  +1003 читачів! Дуже добре пішло! Люди лютують!
 • Дитину Василя П. відмовилися взяти до першого класу школи, куди він хотів потрапити. У його дружини вимагали за це хабар, довелося заплатити.

  +505 аудиторії.Винна реформа освіти! Скоро вересень, це актуально!

  Фашистська реформа освіти: плати хабар - або будь дурним!!!
  +801 читачів! Добре пішло! Люди дуже розлютилися на владу!
 • Завод забруднив річку у селі Ірини З. Риби поспливали сотнями. Це все тому, що тіньовий власник заводу депутат Петричук зекономив на фільтрах!

  Виберіть щось інше! Депутат Петричук пов'язаний з вами, не з руки його мочити!

 • БЛОК 4.
  Конспірологія

 • Тепер повчимося пускати читачам пил в очі. Наша тема - конспірологія! Тут ми маємо допомогти розібратися, хто винен у негараздах маленького українця?

 • Виберіть, який варіант для статті буде більш доцільним:

 • У Євроблях життя не “ах”?

  +340 аудиторії.Непогано! Якщо відразу підколоти одну зі сторін - це може розпалити срач.

 • Проблема автомобілів на євробляхах: за і проти.

  -120 аудиторії.Ні, так не спрацює. Ви шо, граєтесь в стандарти об’єктивності? Такі ігри нікому не цікаві.

 • Виберіть, який варіант для статті буде більш доцільним:

 • Кому заважає проспект Бажана та радянська мозаїка? Декомунізація: кияни проти!

  +110 аудиторії.Добре! Відразу драматизуємо!

 • Де слід зупинитися в декомунізації? – думки сторін

  -230 аудиторії.Ні, ні, ні! Занадто нейтрально! Треба перцю!!!

 • Виберіть, який варіант для статті буде більш доцільним:

 • У людей забирають свят(е)а!

  +560 аудиторії. О! Те що треба! На святе в нас посягати не можна! Зараз понесеться!

 • Зміна державних свят: за і проти.

  -110 аудиторії.Дуже нейтрально! Хто таке коментуватиме і поширюватиме в соцмережах?

 • Виберіть, який варіант для аналітичної статті на цю тему буде більш доцільним:

 • Кому ще потрібна російська мова в Україні?

  +560 аудиторії.Дуже добре! Звучить нейтрально, але відразу б’є по емоціях!

 • Мовна ситуація в Україні: між конфліктом і консенсусом

  -20 читачів.Дуже нудно! Таке нікого не накрутить!

 • Отже, щодо чого влаштуємо срач?

 • Мова

  +1008 аудиторії.Стара добра гармошка-балалайка

 • Ставлення до НАТО

  Тут ви дали маху: соцопитування показали, що ця тема не розділяє українських громадян. Спробуйте щось інше.

 • Росія й війна

  Не дуже поляризує, нікому насправді війни не хочеться, але й здаватися - теж. Спробуйте щось інше.

 • Державні свята

  +808 аудиторії.Хороша тема, практично безпрограшна

 • Декомунізація

  +550 читачів. Добре! Для багатьох все ще гаряча тема!

 • Євробляхи

  +256 читачів!Тема вже трохи вщухла, але спробуйте роздмухати

 • БЛОК 5.
  ПОЛЯРИЗАЦІЯ.

 • Поляризуємо суспільство. Чим більше коментів і сварок - тим більше постять лінків на наш матеріал. Це роблять і ті, хто у захваті, й ті, хто обурюються статтею. Ми завжди у плюсі!

 • Накладаємо історію на організацію, де працює наш герой. Оберіть стратегію:

 • До кожної новини, де згадується ця організація, в історію питання (бекграунд) додаємо інформацію про кримінал та порушення.

  +134 аудиторії.«Простенько і зі смаком», як то кажуть)

 • До кожної кримінальної новини додаємо критику «нашої» організації: «Нагадуємо, що користувач соцмереж Василь Мозговенко заявив про крадіжку в нього 50 грн активістами антикорупційної організації».

  +1567 аудиторії.Чудово!

 • Пишемо статтю з посиланням на анонімні джерела, які бояться за свою безпеку, і посиланням на наші попередні матеріали.

  +545 аудиторії.Стаття – це енергозатратно, новини робити простіше.

 • В бекграунді постійно нагадуємо про наші інші розслідування проти цієї організації, і байдуже, що вони вже давно спростовані.

  +556 аудиторії.Непогано!

 • Ви все ж професійне медіа, тож вам потрібно дотримуватися журналістських стандартів. Дайте вашій жертві можливість висловитись. Як саме?

 • Надішлете герою матеріала листа з запитанням: «Ви справді топили котиків в дитинстві»? Навіщо ви це робили?

  +1060 аудиторії.Швидше за все, герой проігнорує вас, а галочку щодо стандартів можна поставити

 • Надсилаємо піццу герою в офіс із запитанням: навіщо він купив авокадо, може, він голодний?

  +3 аудиторії.Якщо ваш герой занадто активний, він ще, чого доброго, заявить про тиск на себе.

 • Вичікуємо героя під новою хатою, тролимо, щоб викликати емоцію, знімаємо на відео, потім питаємо, чому він продає Україну.

  +1056 аудиторії.Ідеальна стратегія! Браво!

 • Пишемо в офіс героя листа з проханням надати план захоплення країни, який він готує.

  +845 аудиторії.Непогано, але можна було б більше фантазії

 • Знаходимо в соцмережі користувача з аватаркою у військовій формі та розпитуємо в нього всю правду про вашого героя.

  +1056 аудиторії.Дуже добре!

 • Продовжуємо атакувати того, кого нам треба дискредитувати. Оберіть стратегію

 • Пишете викривальну історію про членів родини героя

  -508 аудиторії.Історія розчулила вашу аудиторію і додала балів тому, кого ви планували критикувати

 • Пишемо хороше про опонентів нашого героя і цитуємо їхню критику

  +556 аудиторії.Хороша стратегія, і до вас ніяких питань.

 • Питаєте експертів з вулиць і пишете матеріал: «Якби ми так працювали, як прокуратура розслідує, то давно були б звільнені – Іван Іванович»

  +1067 аудиторії.Прекрасна стратегія, адже, пам’ятаємо – саме пересічні громадяни знають правду!

 • Готуєте журналістське розслідування про героя.

  +1045 аудиторії.Прекрасна стратегія, не забудьте про риторичні запитання, і побільше оціночних суджень в матеріалі, щоб на вас не було як подати до суду!

 • Крок 1. Оберіть тези, які будете розганяти:

 • Відомий розслідувач в дитинстві топив кошенят, про це розказала його перша вчителька

  +1056 аудиторії.Котики – це прекрасно!

 • Реформаторка-грантоїдка Вишкірук насправді пов'язана з партією «Ваші Гроші Нам В Кишені», доказ – вона щойно купила квартиру!

  +1098 аудиторії. Чудово, просто чудово!

 • Шикує. Депутатку Горошко застали, як вона купувала в магазині авокадо.

  +545 аудиторії.Ну так собі, авокадо недорого коштує

 • Нехитрий план міністра Критикуйко: захоплення Тернопільської області, а згодом і всієї країни.

  +856, непогано, старайтесь ще.

 • Риба гниє з голови: в поліції немає чим годувати і в що одягати нових патрульних через генерала Товстенка.

  +9 Народ скаже: ще поліцейських і годувати треба? Хай крутяться!

 • БЛОК 6.
  Дискредитація і чорний піар.

 • Тепер, коли ви вже трішки зрозуміли базові принципи роботи з емоціями й довірою, можна замахнутися на персоналії! Обирайте опонента, якого будете мочити - і насолоджуйтесь процесом:

 • Вітаємо! Ви опанували мистецтво маніпулювання та дезінформації і зібрали віддану аудиторію, що налічує 0 послідовників!

  Інформаційний вандал

  Введіть імʼя, аби подивитись Ваше місце в рейтингу гравців.

  Більше про дезінформацію читайте ТУТ