Щороку місто ремонтує дороги, тротуари, прибудинкові території та іншу інфраструктуру на десятки мільйонів гривень. Вивчайте карту, на якій показані всі ці роботи починаючи з 2013 року.
Місто функціонує за гроші платників податків: чим більше грошей воно отримує, тим більше надає послуг. Значна частина видатків припадає на щоденні потреби: треба виплачувати зарплати, платити за комунальні послуги, закуповувати ліки. Але частина грошей призначена для розвитку та підтримки інфраструктури.
Зараз у Тернополі триває проект модернізації шкіл, фінансований кредитом Європейського Інвестиційного Банку. Впродовж наступних кількох років міські комунальні служби модернізуватимуть школи міста, щоб зробити їх енергоощадними. Крім цього, міська влада покриває частину витрат жителям багатоквартирних будинків, які утеплюють свої будинки.
Міська влада не завжди знає, якими наразі є актуальні потреби мешканців міста. Саме вони повинні стежити за тим, як здійснюються ремонти, й наскільки ефективно використовують їхні податки.
Окрім цього, містянам варто мислити стратегічно і дбати про те, щоб за допомогою ремонтів пристосовувати місто до своїх потреб. Наприклад, планувати безпечні переходи, про які ми писали на прикладі Києва, розвивати велоінфраструктуру, робити місто зручним для пішоходів та людей, що пересуваються на візках.
Якщо міська влада й містяни співпрацюватимуть, вони зможуть разом зробити своє місто безпечним та комфортним для життя. Часто для цього достатньо вже тих ресурсів, які у них є зараз. Для того, щоб містяни знали, що відбувається в Тернополі, ми створили карту, на якій позначені усі роботи, здійснені бюджетним коштом починаючи з 2013 року: від ремонту доріг ‒ до заміни лампочок.