Архітектурна дивовижа. Висотка в Осло, що не потребує купівлі енергії для опалення, охолодження чи вентиляції (ФОТО)
Архітектурна студія Snøhetta завершила проєкт офісного та житлового будинку Vertikal Nydalen в Осло з двома кутовими вежами, спроєктованими таким чином, щоб сприяти потокам повітря через будівлю.
Про це повідомляє Dezeen.
"Кутовий фасад спроєктований таким чином, щоб створювати різницю тиску, яка дозволяє повітрю рухатися через будівлю", — розповіли у студії.
"Повітря надходить через клапани у фасаді, які відкриваються і закриваються за потреби, — додали архітектори. — Коли два вікна відкриваються з різних боків будівлі, різниця тиску змушує повітря рухатися через приміщення, таким чином воно циркулює".
У 18-поверховій будівлі на рівні вулиці розташовані ресторани, п'ятьма поверхами вище — офіси, а на верхніх рівнях найвищої вежі — апартаменти.
Кутові сталеві балкони з перфорованими перилами виступають з будівлі, оживляючи обшиті сосною фасади.
За словами Snøhetta, будівлі не потрібно купувати енергію для опалення, охолодження чи вентиляції, що студія називає "рішенням з потрійним нулем".
Замість цього в будівлі використовуються геотермальні свердловини, фотоелектричні панелі, природна вентиляція і система опалення та охолодження з низьким енергоспоживанням.
Бетонне ядро будівлі здебільшого залишили відкритим для повільного вивільнення тепла та холоду в інтер'єрі.
"Вода з геосвердловин циркулює в глиняних стінах і бетонних плитах, коли потрібно нагріти або охолодити приміщення", — розповіли архітектори.
"Тепло, поглинуте стінами протягом дня, вивільняється вночі та сприяє підтримці стабільної температури в будівлі. Фотоелектричні панелі на даху живлять тепловий насос, який керує системою опалення та охолодження", — додали у студії.
У Snøhetta закликали інших архітекторів "кидати виклик структурі та наявним правилам" і шукати можливості розв'язувати проблеми "новими та нетрадиційними способами".